logo

2019 GENEL SEÇİM ANKET SONUCU

2019 Genel Seçim Anket Sonucu
Tarih:
11 Şubat 2018
Okunma:
13800

MHP içindeki mücadelesi, kurulacağı haberleri, logosu ve ekibiyle de çok konuşulan İYİ Parti bu anket sonuçlarıyla da gündemde olmaya devam edecek. Yıllardır Ak Parti, anket sonuçlarında ilk sıralarda yer alıyor, bu sonuçların değişmeyeceği yönünde yeni anket sonuçları yayınlanıyordu. İlk kez anket sonuçlarında Ak Parti dışında birinci sırada yer alıyor.

Türkiye'nin saygın haber sitelerinden Haber3.com tarafından yapılan 2019 yılı Genel Seçim Anketi sonuçları açıklandı. 2 Ocak 2018 tarihinde başlatılan online seçim anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. Bu sonuçlara göre Ak Parti liderlik koltuğunu ilk kez başka bir partiye kaptırmış oldu.

Meral Akşener ve arkadaşlarının MHP'deki değişim sürecinde başarısız olmasının ardından kurulan İYİ Parti yapılan internet anketinde ilk sırada yer aldı. Haber3.com anketinde yüzde 37 ile Meral Akşener'in partisi İYİ Parti var. İkinci sırada yer alan parti, 3 Kasım 2002'den bu yana ülkeyi yöneten Ak Parti. Anket sonucuna göre CHP oy oranı yüzde 11'de kalırken, MHP ve HDP'nin de baraj altı kaldığı görülüyor. 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Hasan
Kaç kişi katılmış?

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör