logo

ADİL GÜR SON ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

Adil Gür son anket sonuçlarını açıkladı
Tarih:
08 Mart 2018
Okunma:
607

Güncel seçim anket sonuçlarını 2018 yılında da açıklamaya devam ediyoruız. Anket şirketleri tarafından yapılan seçim anketleri, kamuoyu yoklamaları ve saha araştırmalarından çıkan en kritik notları sizler için araştırıp secimanketi.tv'de paylaşarak yorumlarınıza sunmaya devam ediyoruz. 2019 seçimlerine dönük olarak A&G Araştırma Şirketi son anket sonuçları belli oldu. Anketin sonuçlarını araştırmacı Adil Gür değerlendirdi. Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen Gür, Afrin Operasyonu'na halkın bakışının nasıl olduğunu görmeye dönük bir araştırma yaptı.  Adil Gür, "PYD PKK'nın uzantısı mıdır" sorusuna yüzde 86-87 civarında "PYD/PKK'nın uzantısıdır" yanıtının verildiğini ifade etti. Dünya gündeminde de geniş yankı bulan operasyon ile ilgili bir diğer soru da "Zeytin Dalı Harekatı'nı başarılı buluyor musunuz?" şeklindeydi. Bu soruya ise her 100 kişiden 83'ünün "evet başarılı buluyoruz" yanıtını verdi.

Kamuoyu siyasi ittifaklara nasıl bakıyor?

Araştırma sonuçlarına dönük künyeyi vermeyen ancak sonuçlarını televizyon ekranlarında duyuran Adil Gür, ittifaklar konusunda da anket yaptı. Türk halkı gündemdeki Cumhur İttifakı'nın halktan onay alıp alamayacağına dönük yaptığı araştırmada şu soruya yanıt aradı.  "AK Parti ile MHP arasında gerçekleştirilen Cumhur İttifakı'nı doğru buluyor musunuz?" sorusuna doğru buluyorum diyenlerin oranı 50,7 oldu. 2019 yılının önemli bir seçim yılı olabileceğini şimdiden görmekteyiz. 2018 yılında bir erken seçim olmazsa, belediye seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi aynı yıl içinde yapılacak. Güncel anketler ve kamuoyu araştırmalarını secimanketi.tv'den takip edebilirsiniz.

Devam eden anketler ve sonuçlarını görmek için tıklayın.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

musri
ya bir tane de objektif bir anket şirketi yok mu? Adamlar anketçi güya, canlı yayına çıkıp hükumeti yalıyorlar. hiç mi yüz yok sizde ya? bunlara nasıl anket için para öderler bilmiyorum.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör