AFRİN OPERASYONU ANKET SONUÇLARI

Afrin operasyonu anket sonuçları

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Afrin operasyonana karşı kamuoyunun bakışını yazdı. 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin CHP tavanından gelen bazı çatlak seslerin aksine, tabanın operasyona destek verdiğini hatırlatan Selvi, MAK Danışmanlık'ın son anket sonuçlarını paylaştı.

AK PARTİ VE MHP'DE YÜZDE 100'E YAKIN 
MAK’ın araştırmasına göre Türk halkının yüzde 85’i Afrin operasyonunu destekliyor. MAK’ın 20-26 Ocak tarihleri arasında 30 büyükşehir ve 23 ilde 5496 kişi ile yüz yüze yaptığı ankete göre, AK Parti ve MHP’de bu oran neredeyse yüzde yüze yakın. Sadece Güneydoğu’da bu oran birkaç puan etkileniyor.

CHP'DE AFRİN OPERASYONUNA DESTEK YÜZDE 75
CHP’de ise yüzde 75 seviyesine ulaşıyor. “Oyumu CHP’ye verdim” diyenlerin büyük bir oranı Afrin operasyonunu destekliyor. Bölge bazlı olarak incelendiğinde ise İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinde, bu destek yüzde 85 seviyesine ulaşıyor, sahillerde biraz geriliyor. Siyaset yapanların Afrin ruhunu dikkate alması gerekiyor. Hele hele bu partinin adı CHP’yse...

Yasal Uyarı: Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

Yayında: 1 Yorum
  • Hasan 13 gün önce

    CHP'ye oy vermiş biri olarak; Söz konusu ülkem ise, alçak terör örgütleri ile mücadele ise, ben sonuna kadar TSK'nin yanındayım!