logo

ANDY-AR CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİ SONUCU

Andy-Ar Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonucu
Tarih:
26 Şubat 2018
Okunma:
1084

Türkiye 2019 yılında yapılacak Cumhubaşkanlığı seçimlerine kilitlendi. Bir yıldan daha fazla zaman olmasına rağmen gündemde 3 Kasım 2019 seçimlerinde nasıl bir sonucun çıkacağı ile ilgili tartışmalar var. Günlerdir televizyon programlarında ittifaklar ve sonuçları ile ilgili varsayımlar dillendiriliyor. 

Andy-Ar Araştırma Şirketi Müdürü Faruk Acar geçtiğimiz hafta yaptıkları bir anket sonucunu açıkladı. Acar Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP'nin de destek vereceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunun yüzde 55 olduğunu ifade etti. Seçmenin Kudüs konusunda ve son olarak da Afrin Operasyonu konusunda Ak Parti lideri ve Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğinin zirve yaptığını vurgulayan Acar, bu sonuçların Erdoğan'a verilen Cumhurbaşkanlığı seçimi oyları olduğunu, Ak Parti ve MHP'nin alacağı oyun Erdoğan'a verilen oyların yüzde 2 gerisinde olduğunu ve yüzde 53 olarak çıktığını açıkladı.

Andy-Ar Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi sonucu:
Recep Tayyip Erdoğan'a verilen oyların oranı: %55
Ak Parti+MHP Cumhur İttifakı'nın oy oranı: %53

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

2018 yılında erken seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör