logo

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ANKET SONUÇLARINDAN HOŞNUT DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan anket sonuçlarından hoşnut değil
Tarih:
09 Mart 2018
Okunma:
416

2019 yılındaki seçimler için şimdiden çalışmalara başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptırdığı seçim anketlerinden beklediği sonucu alamıyor. Televizyon kanallarında canlı yayına katılan anket şirketlerinin yöneticileri bir Ak Partili gibi yorumlar yapıyor. Bu durum seçmen gözünde anket şirketlerini güvensiz hale getiriyor. Erdoğan'ın bu durumdan da rahatsız olduğu iddia ediliyor. Partiye ve Erdoğan'a yakın bazı anket şiketi yöneticilerinin de canlı yayınlara sık çıkmaması konusunda talimat verildiği öne sürülüyor.

Ak Parti'nin oyu Erdoğan'dan da düşük

2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi bazı belediye başkanlarının görevine son verilip revizyona gidilmesi, ardından Suriye topraklarına yapılan Afrin Harekatı ile seçimlere yönelik daha pozitif bir algı oluşturan hükumetin henüz yüzde 50 hedefine ulaşamadığı iddiasında bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlarından Ahmet Takan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptırdığı anketlerden istediği sonuçları alamadığını iddia etti ve "AKP'nin oyu yüzde 40, Erdoğan'ın oyu yüzde 45 civarına takılıp kaldı. MHP ile hala 50 artı 1 bulunamıyor" dedi.

Açılım süreci yeniden başlayacak

3 aylık süre için anket çalışmalarına ara veren Ak Parti'nin önümüzdeki günlerde Ekonomik Paket açıklayacağı ve bununla da kaybolan karizmanın onarılmaya çalışılacağını iddia eden Ahmet Takan, konu ile ilgili Yeniçağ'daki köşesinde dile getirdiği iddialardan biri de Ilımlı Kürtler ile yeniden bir açılım sürecinin başlatılacağı yönünde. Ak Parti batıdaki oyları da kaçırmayacak bir biçimde yen bir açılım sürecine hazırlanıyor. Böylece zoraki HDP'ye giden oyların da önüne geçilmesi amaçlanıyor. arar verilecek.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

mert denir
akpatinin oyu artabilir yada bu sonuç anket hatasıdır.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör