GEZİCİ ARAŞTIRMA, TARTIŞILACAK ANKET SONUÇLARI

Gezici Araştırma, Tartışılacak Anket Sonuçları
Gezici Araştırma Şirketi'nin araştırma sonuçlarında Ankara oylamalarında AK Parti 3. parti durumuna gerilerken CHP birinci, MHP ise ikinci oldu.
 
Gezici Araştırma Şirketi'nin, Türkiye genelinde 13-19 Temmuz arasında 5 bin 278 katılımcıyla yüz yüze gerçekleştirdiği ankette ilginç bir tablo ortaya çıktı. Bölgelere bakıldığında AK Parti'nin oy kayıpları İç Anadolu, Akdeniz ve Marmara'da daha fazla.
 
Yerel seçimlerde AK Parti'nin mevcut belediyelerinin yüzde 20'sini kaybetme ihtimali oldukça yüksek. Anket rakamlarına göre CHP Akdeniz, Marmara ve Karadeniz'de oylarını ciddi bir şekilde artırdı.
 
Daha önce de AK Parti'nin oylarının sürekli düşük çıktığı anketlere imza atan şirket, bu kez AK Parti'nin Ankara'da 3. parti durumuna düştüğünü ileri sürdü. Gezici'nin anketine göre Ankara'da CHP'nin AK Parti'ye karşı bir üstünlüğü söz konusu. CHP yüzde 33, AK Parti ise yüzde 30'la üçüncü sırada. MHP yüzde 31'le CHP'yi takip ediyor.
 
İstanbul'da da CHP'yi birinci parti olarak gösteren anket şirketi, en beğenilen lider sıralamasında ise ilk sırada Abdullah Gül'ü gösterdi.
 
 

Yasal Uyarı: Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

Yayında: 13 Yorum
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
 • baloncu 2 yıl önce

  bebelere balon pardon selene balon selene balon

 • Tindly 2 yıl önce

  İnsan parasını kaybedince fakir, Özgürlüğünü kaybedince esir, Aşkını kaybedince şair, Özünü kaybedince Akp'li olurmuş.... TAYYİBUS TAKIYANUS

 • tekirdaglı 2 yıl önce

  Müslüman müslümana zulm etmez beter olun inşallah kanınızla boğulun

 • Yunus Emre 2 yıl önce

  bir kerecikte yüksek seçim kurulu yapsın acaba yüksek seçim kurulu nerede?

 • Halil 2 yıl önce

  Akp artık bitmiştir. Bu millet artık seçim sonuçları ne olursa olsun gayri resmi oluşan bu işbirlikçileri bu ülkeden kovmalıdır. Aksi takdirde bu ülkenin sonucunda komşu ülkeler gibi olması kaçınılmazdır. Bunu görmemek ya da inkar etmek bile yanlıştır

 • ıq eksıgı var bunlarda 2 yıl önce

  bu selenı alın burdan bu selenı,zıra akp lı oldugu beyınsız yorumundan anlasılıyor

 • hüloooğğ 2 yıl önce

  selen sen ne biçim konuşuyorsun öyle? Zihinsel engelli kardeşlerimin her biri senden bin kat daha akıllıdır emin ol.

 • Öz Trakyalı 2 yıl önce

  selen hanım gezi anket şirketinin gezi parkı olaylarıyla bir ilgisi yıllar önce kurulan biranket şirketidir

 • TÜRK 2 yıl önce

  Ağzından bir doğru söz çıkmayanlar dinci oluyor değilmi selen hanım DEVLETİ YÖNETENLERDEN BAHSEDİYORUM

 • Adem Babacan 2 yıl önce

  SELEN adlı kişi...GEZİCİ araştırma şirketinin adı..ve GEZİ PARKI ile ilgisi yok..yıllar önce kurulmuş bir şirket..işte siz bu kadar cahilsiniz...acıyorum...DİN ve MÜSLÜMANLIK sizin neyinize....

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...