logo

HAYIR DİYEN ÜMİT ÖZDAĞ VE YUSUF HALAÇOĞLU YİNE HEDEFTE

Hayır diyen Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu yine hedefte
Tarih:
09 Mart 2017
Okunma:
7002

Mersin’in Mezitli ilçesinde, ülkücü oldukları belirtilen 150 kişilik bir grup MHP’li muhalifler Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu’nun katıldığı toplantıya girmek istedi. Polis grubu engelledi.

Mersin’de referandum çalışmalarına devam eden Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ve Kayseri Milletvekili MHP’li Yusuf Hallaçoğlu’nun merkez Mezitli İlçesi’ndeki konferasında gergin anlar yaşandı. Konferansın yapılacağı düğün salonu önünde yoğun güvenlik önlemi alan polis, yolu barikatla kapattı. İçeri girenlerin üstü aranırken, Özdağ ve Hallaçoğlu’nun salona girdiği sırada düğün salonuna doğru yürümek isteyen yaklaşık 150 kişilik ülkücü grubun ilerlemesi polis barikatı ile kesildi. Polis ile bir süre müzakere yapan grup, ‘Ümit şaşırma sabrımızı taşırma’, ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli, ‘Söz verdik lidere Mersin tek kale’ sloganları attı. Bulunduğu yerden ayrılmak istemeyen ülkücü grup, Ümit Özdağ’ın yanlarına gelmesini isteyerek sürekli tekbir getirdi. Yaklaşık 20 dakika boyunca konferansın verildiği salona girmek isteyen grup, polisin müdahale edeceği yönündeki anonsunun ardından dağıldı.

Halaçoğlu ve Özdağ’ın, dün de Mersin’in Silifke ilçesinde düzenledikleri toplantı ülkücü oldukları iddia edilen yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından basılmıştı. Sloganlar atarak salona giren grup, masaları ve kürsüyü devirmişti.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör