logo

İYİ PARTİ İZMİR ANKETİNDEN NE ÇIKACAK?

İYİ Parti İzmir anketinden ne çıkacak?
Tarih:
10 Şubat 2018
Okunma:
168

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar İzmir'in 30 ilçesinde anket çalışması yaptıklarını açıkladı. İYİ Parti İzmir’de ilk sandık sınavını vermeye hazırlanıyor. Partililer cumartesi, pazar ve pazartesi günü kongrelerini yapacak. İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, seçimleri şekil şartlarının yerine getirilmesi için yaptıklarını açıkladı.

İYİ Parti İzmir’de ilçe başkanlarını belirledi. Teşkilatlar eksikliklerini büyük ölçüde tamamladı. Partililer, İzmir’de ilk sandık sınavını hafta sonu vermeye hazırlanıyor. 10-11 ve 12 Şubat’ta yapılacak olan kongrelerde, mevcut başkanlar ile seçime gidilecek. Kongreler, şekil yönünden yapılacağı için seçimlerin sakin geçmesi bekleniyor. İlçe kongrelerinde kurucu üyeler, ilçe başkanlarını ardından da il başkanını seçecek. İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, her ilçenin kendi takvimine uygun bir zaman diliminde seçimleri yapacağını söyledi. Kongrelerin ardından teşkilatlar, tüm enerjisini sokakta harcamayı planlıyor. 2019’a hazırlanan İYİ Parti, İzmir’in 30 ilçesinde de seçmenin nabzını yaptırdığı anketlerle yoklamayı sürdürüyor.

İZMİR'DE 30 İLÇEDE ANKET ÇALIŞMASI
İYİ Parti’nin İzmir’de inanılmayacak bir heyecan içerisinde olduğunu öne süren Yıldırım Ulupınar, sadece üyelerin değil genel başkanları Meral Akşener’in de tüm çalışmalarına bu heyecanın yansıdığını belirtti. Ulupınar, "Genel başkandan tutun, genel başkan yardımcılarına kadar herkes büyük bir heyecan içerisinde. Biz de seçimleri dört gözle bekliyoruz" dedi. İzmir’in 30 ilçesinde anket yaptırdıklarını fakat bunun sonuçlarını açıklamayacaklarını dile getiren Ulupınar, yapılan anketlerin 18 ilçede tamamlandığını dile getirdi. Bu ilçelerde sonuçların bekledikleri oy potansiyelinin üstünde çıktığını ileri süren Ulupınar, isimlerini vermediği 5 ilçede İYİ Parti’nin oyunun çok yüksek olduğunu iddia etti. Bu adreslerde şimdiden birinci parti olduklarını kaydeden Ulupınar, "Bu anketler 12 bin denekle yapıldı. Bizim işimiz millete dokunmak. Sokağa çıkarak vatandaşla birebir siyaset yapacağız. Eksikliklerimizi tamamladıktan sonra alanlarda olacağız" dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör