logo

MHP VE AK PARTİ NE KADAR OY ALIR?

MHP ve Ak Parti ne kadar oy alır?
Tarih:
08 Mart 2018
Okunma:
575

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ak Parti arasında gerçekleştirilen Cumhur İttifakı ne kadar başarılı olur diye sormuştuk. MHP'li Semih Yalçın ilk kez oran verdi. İttifakın oy oranını açıklayan Semih Yalçın Ekşi Sözlük yazarlarınca Ti'ye alındı. Ak Parti ve MHP'nin hitap ettiği seçmen kesimini yüzde 70'lik bir kitle olarak tanımlayan Yalçın, İttifakın yüzde 70 tarafından olumlu karşılanacağını iddia eden Yalçın “İki parti sahaya indiğinde olumlu karşılayacak kesimin yüzde 70’i karşılayacağını düşünüyoruz. Yüzde 70’lik kitleye hitap eder, sevimli gelir. Ama sahada ne karşılık bulur bilemiyorum, ama bugün seçim olsa yüzde 60’larda oy alır. Tabi her geçen gün artıyor. Çok aşağı düşeceği kanaatinde değilim. Cumhur ittifakının, ittifak peşinde koşan partilerin korkulu rüyası olduğu kesin” dedi.

MHP'nin BBP'nin de ittifak içinde yer almasına karşı çıktığı yönünde basında yer alan haberler henüz gündemdeki yerini korurken, Semih Yalçın'a bu konuda da soru soruldu. Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'ne de ittifakın kapısının açık olduğunu ifade eden Yalçın, iki partiden belirlenecek isimlerin de Ak Parti listelerinden seçime girmesini beklediklerini söyledi. 

Ekşi Sözlük yazarları Ti'ye aldı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin barajı bile aşamayacak durumdayken Ak Parti'ye tutunarak Meclis'e girmeyi amaçladığını da iddia eden sözlük yazarlarından çok sert tepkiler geldi. İşte MHP'li Yalçın'ın "İttifakın oyu yüzde 60" açıklamasından ardından Ekşi'de yer alan o yorumlardan bazıları:

MHP AKP anket sonucu

MHP AKP anket sonucu

cumhur ittifakı oy oranı

MHP ve Ak Parti ne kadar oy alır?

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör