logo

ORC ARAŞTIRMA ŞİRKETİ SEÇİM İTTİFAKI ANKET SONUÇLARI

ORC Araştırma Şirketi Seçim İttifakı Anket Sonuçları
Tarih:
03 Mart 2018
Okunma:
3331

ORC Araştırma şirketi öyle bir anket yaptı ki, Ak Parti-MHP ittifakının ardından başlayan ittifak çalışmalarını engellemeye yönelik sonuçlar olarak adlandırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ipi gözğüsleyebilir mi? sorusuna verilen yanıtlar Erdoğan'ı mutlu edecek türden sonuçlar doğurdu. İşte diğer sorulara verilen yanıtlarla ORC Mart 2018 seçim anketi sonuçları:

Seçmene Size göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olduğu 2019 yılı Başkanlık Seçimlerinde sonuç ne olur? sorusuna verilen yanıtların yüzde 55,2'si Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden o koltuğa oturabileceğini düşünüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçilebilir mi?

Bu pazar seçim olsa - 2019 Milletvekili Seçim Anketi

ORC Araştırma Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusu ile gündemin sıcaklığını da dikkate alarak bir anket yaptı. Bu anket sonuçlarında Ak Parti yüzde 48,2 oy oranı ile ilk sırada yer alırken, büyük ümitlerle kurulan İYİ Parti yüzde 5,7 oranında oy alıyor.

Bu pazar seçim olsa - 2019 Milletvekili Seçim Anketi

CHP-HDP ittifakına seçmen nasıl bakıyor?

ORC Araştırma şirketi CHP ve HDP arasında yapılacak bir ittifaka milletin ne oranda destek vereceğini ölçmek adına bir anket yaptı ve anketten çıkan sonuçlar çok çarpıcı.

Ak Parti BBP ittifakında nasıl bir sonuç çıkar?

Ak Parti ile ittifak yapma konusunda en istekli parti olan Büyük Birlik Partisi ile ittifakın gerçekleşmesi durumunda bu ittifaka oy vereceğini söyleyenlerin oy oranı gayet yüksek çıktı.

ANKET SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İYİ Parti-CHP-HDP ittifak yapsa seçmenden kabul görür mü?

İYİ Parti, HDP ce CHP birlikte seçimlere girse oy verip verilmeyeceğini de ölçmeye çalışan ve İYİ Parti seçmenine sorulan anket sorusuna verilen yanıtlar bu şekilde çıktı.

İYİ Parti-CHP-HDP ittifak yapsa seçmenden kabul görür mü?Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör