SARIGÜL'ÜN ŞAŞIRTAN ANKETİ

Sarıgül'ün Şaşırtan Anketi

Yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak adı geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül için İstanbul sokaklarında ilginç bir anket yapılıyor.

 

Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Hareketi tarafından yapılan ankette, katılımcıya “Mustafa Sarıgül ’ü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mı görmek istersiniz, Başbakan olarak mı?” diye soruluyor. Halen süren ankette ilk sonuçlara göre katılımcılar, Sarıgül’ü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor.

 

Milliyet'in haberine göre, Mustafa Sarıgül tarafından 2009 yılında kurulan Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) İstanbul İl teşkilatı, yaklaşan yerel seçimler öncesi sokakta vatandaşa iki soru soruyor. İstanbul genelinde düzenlenen TDH logolu anketlerde, “Mustafa Sarıgül’ü nerede görmek istersiniz?” sorusu sorularak “Başbakanlık”, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı” seçenekleri sunuluyor. 15 gündür süren ankete yaklaşık 110 bin kişinin katıldığı, halen süren ankette şu ana kadar katılımcıların yüzde 80’inin Sarıgül’ü İBB başkanı olarak görmek istediği öğrenildi.

Hedef 150 bin kişi
Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş, anketin amacının Mustafa Sarıgül’ün İstanbullular tarafından nerede görüldüğünün öğrenilmesi olduğunu söyleyerek, “Anket için tamamen gönüllülerimiz İstanbul’un her yerinde çalışıyor. 150 bin kişiyi hedefledik ve şimdiden hedefimize çok yaklaştık. Soru sorduğumuz herkesin büyük ilgiyle cevap verdiğini, siyasi görüşü ne olursa olsun Mustafa Sarıgül’e sevgi beslediğini görüyoruz. Anketi bu hafta sonu bitiriyoruz çünkü yeterli bilgiye ve sayıya tahminimizden kısa süre içinde ulaştık” dedi.

Mustafa Sarıgül Anketi

Yasal Uyarı: Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

Yayında: 7 Yorum
 • ÖMER GÜMÜŞSU 3 yıl önce

  BAŞBAKAN OLSA DAHA İYİ SAMSUN DAN ÖMER.............

 • chpmatik 3 yıl önce

  ikisini de istemiyoruz seçeneğini neden koymadılarkine:)? böyle ankette böyle sonuç... ben olsam daha kesin olsun diye "ibb başkanı mı yoksa çaycı mı olarak görmek istersiniz" diye sorardım... nasıl ama...

 • Hasan YILMAZ 3 yıl önce

  Şu anki İstanbul BB Başkanının ne eksiği varki, 1994 den beri yapılmayan ne varsa yapıldı, yapılıyor.... Birde şunu söyleyeyim Sarıgül ne yaptı Şişliye? diğer ilçelerde olmayıpta Şişlide ne var?? gerçekten merak ediyorum....

 • yakup gürler 3 yıl önce

  büyükşehir belediye başkanı olarak görmek isterim

 • ender yaman 3 yıl önce

  sarıgül tarihte başbakanlık gibi onursal bir görevi hayatı boyunca göremez.ne kadar heveslisiniz arkadaşlar o kendisini , sizlerde kendinizi kandırıyorsunuz. umarım inşallah seçime farklı bir parti ile girer ve kendisi ile birlikte CHP yide bitirir.olacapa bakın

 • oğuz 3 yıl önce

  mustafa sarıgül e ibb başkanlığı çok yakışır ve çok iyi yapar..

 • ibrahim orhan 3 yıl önce

  sarıgül başkan chp iktidar