SON AÇIKLANAN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI!

Son Açıklanan Seçim Anketi Sonuçları!

Fatih Altaylı, Habertürk gazetesindeki köşesinde önemli bir ankete yer verdi. İşte o yazı ve tahmini seçim sonuçları:

Yayınlayacağım bu anketin en önemli özelliği, en fazla sayıda denekle yapılan anket olması.

Anket tüm illerde, o ildeki seçmen sayısının binde 5’ine tekabül edecek sayıda seçmenle gerçekleştirilmiş ki, oldukça ciddi bir oran. Mesela, 9 milyonu aşkın seçmeni olan İstanbul’da tam 43 bin 970 kişiyle anket yapılmış.

İSTANBUL

43 bin 970 denekle yapılan İstanbul anketinde henüz adaylar netleşmeden kent genelinde AK Parti’nin oy oranı yüzde 48. CHP’nin oy oranı ise yüzde 36.

İstanbul’da ankete katılan 43 bin 970 kişinin 20 bin 226 kişisi “AK Parti” derken bunların yüzde 47’sinin istediği aday Kadir Topbaş, yüzde 45’inin ise Binali Yıldırım olmuş. “CHP” yanıtını veren 15 bin 589 kişinin yüzde 34’ünün adayı Gürsel Tekin, yüzde 31’inin adayı Mustafa Sarıgül, yüzde 15’inin adayı ise Akif Hamzaçebi olmuş. MHP’ye oy vereceğini söyleyenlerin çoğunluğu aday olarak Meral Akşener’i, Saadet Partililer Fatih Erbakan’ı, BDP’liler ise Sırrı Süreyya Önder’i öne çıkarmışlar.

ANKARA

Ankara’daki anket sonuçlarına göre AK Parti ve adayı Melih Gökçek, Ankara’da oldukça rahat durumdalar.

16 bin 120 kişiyle yapılan ankette AK Parti’nin yerel seçimlerde Ankara’daki oy oranı yüzde 50 olurken, adayı henüz belli olmayan CHP’nin oy oranı yüzde 27 civarında.

AK Parti’nin Ankara’daki hâkimiyeti ilçelerde de geçerli. CHP sadece üç ilçede önde. Cumhuriyet Halk Partisi, Ayaş’ta AK Parti’ye fark atarken, Çankaya ve Yenimahalle’de de önde görünüyor. Bunun dışında tüm ilçelerde AK Parti hâkimiyeti var.

Haymana’da ise oldukça ilginç bir durum göze çarpıyor. Haymana’da 1. parti AK Parti’yken, 2. parti BDP, 3. Parti MHP. CHP ise açık farkla 4. parti durumunda.

Ankara’da CHP’ye oy vereceğini söyleyen 4352 deneğin yüzde 21’i aday olarak Muharrem İnce’yi talep ederken, yüz de 20’si Fethi Yaşar, yüzde 18’i İlhan Kesici, yüzde 12’si ise Murat Karayalçın diyor.

İZMİR

İzmir’de tahmin edilebileceği gibi CHP’nin üstünlüğü var ama bu üstünlük eskisi kadar rahat ve farklı bir üstünlük değil.

İzmir’de 14 bin 520 denekle yapılan ankette 6534 kişi “CHP” derken, 6244 kişi “AK Parti” yanıtını vermiş.

Bu da CHP’nin İzmir’deki oy oranını yüzde 45’e, AK Parti’nin oy oranını ise yüzde 43’e getiriyor.

CHP’nin 2 puan önde olduğu İzmir’de Buca, Bayındır, Karşıyaka, Seferihisar ve Tire ilçelerinde AK Parti önde.

Bayraklı, Menderes ve Ödemiş’te iki parti kafa kafaya. Diğer ilçelerde ise CHP önde. İzmir’de CHP’ye oy vereceğini söyleyen 6534 kişinin yüzde 34’ü başkan adayı olarak Aziz Kocaoğlu’nu görmek isterken, yüzde 28’i Hakan Tartan diyor.

AK Parti’ye oy vereceğini söyleyen 6244 denekten yüzde 57’si Binali Yıldırım ismini aday olarak belirtirken, yüzde 23’ü Ömer Cihat Akay ismini söylüyor.

http://secimanketi.tv/news-images/istanbulilcelerinde-anketinsonuclari.jpg

İSYANBUL İLÇELERİNDE HANGİ PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIYOR ? İŞTE SONUÇLAR:

http://secimanketi.tv/news-images/anket-sonuclari.jpg

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

Yayında: 25 Yorum
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
 • KARS'LI 2 yıl önce

  Bdp ve Mhp ne yapıyor Bdp'liler kürtler üzerinden ,Mhp ise türkler üzerinden siyaset yapıyor ve onunla kalmıyor halkıda ayrıştırıyor.Bunlar şimdiye kadar meclise bir projeyle geldilermi.Bunlar hiÇ memur,esnaf köylü çiftçinin bu sorunları var dedilermi sizlere soruyorum

 • Bay Dokunaç 2 yıl önce

  Admin : ** Geçmiş haberlere bakarsanız, açıklanan tüm anketlerin yayınlandığını göreceksiniz. **
  Admin niye sadece ve sadece AKP yandaşı anketcilerin sonuçlarını paylaşıyorsun. Burası zaten seçim anketi sitesi niye yandaşlık yapıyorsun. Bi kere milletin gözünde AKP'nin,BDP'den farkı kalmamıştır. Utanmasalar Londra'yı akp alacak diyeceksiniz yether ya

 • vatan 2 yıl önce

  MHP gümbür gümbür geliyor !! Ah bir de Pamukoğlu'nun partisi, MHP ile birlik olsa, HEPAR da iyi oy alacak çünkü... MHP HEPAR taşları yerinden oynatır. Acaba böyle bir koalisyon mümkün olabilir mi?..

 • John Doe 2 yıl önce

  Müslümanligi bir bez parcasina baglayan yobazlardan kurtularim 75.5 millet ayni topraklarda nasil huzur icinde yasiyormus görecegiz. Dincilerden hayir gelmez.

 • İSTANBULLU 2 yıl önce

  CHP SEÇİM ZAMANI GENE MÜSLÜMAN OLDU BAŞÖRTÜYÜ TEMİZLİKÇİ KADINLAR TAKAR DİYEN BAY KE-MAL ŞUAN AFYON BAŞÖRTÜLÜ BELEDİYE BAŞKANI GÖSTERDİ YIL OLMUS 2014 E GİRİYORUZ HALA CHP İÇİN KUDURANLAR VAR YUH YANİ ARTIK BİDE DİNSİZ DİYORUZ KIZIYORLAR

 • Yunus Emre 2 yıl önce

  biz ankaralı olarak melih gökçekten memnun değiliz

 • hasan 2 yıl önce

  karşıyaka yüzde 65 chp den akp ye mi geçmiş yani?

 • Mehmet 2 yıl önce

  Aşağıdaki adres, Mak Danışmanlığın internet sitesinden alıntıdır. Mak Danışmanlık Ak Parti Genel Merkez Yanı, Ak Plaza Kat 7 No: 23 Söğütözü / ANKARA

 • Mehmet 2 yıl önce

  Lütfen Google a Mak Danışmanlık Genel Merkezi adresi yazıp tıklayın. Her şeyi göreceksiniz.

 • Mehmet 2 yıl önce

  Bu anketi Mak Danışmanlık yapmıştır. Mak danışmanlığın adresi de Ak Parti Genel Merkez Yanı,Ak Plazadır. Fatih de kendisini üç beş kuruşa satmıştır. Olayın aslıda budur.

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...