Türkiye, Başkanlık sistemine geçmeli mi?

Oy Ver
Sonuçları Gör

Yorumlar
Yayında Olan 64 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Ahmet
Sistemimiz abd gibi diyenler.abd de trumpi denetleyen federal mahkemeler var.bizde tüm mahkemeleri birinin elinde.trumpin cumhurbaşkanı yardımcısını halk seçiyor.bizde babadan oğula geçecek.
irfan büyükyaman
bu sistemin adı başkanlık degil tek adama dayalı sistem dense daha uygun olur bu sisteme oy verenin aklıyla zoru var derim
MEHMET ÖZTÜRK
BAŞKANLIK SİSTEMİ DOĞRU SEÇİM SİSTEMİDİR. TÜRKİYE DE BU SEÇİM SİSTEMİNE GEÇMELİDİR.
ASKER ÖMER
BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMESİN DİYE 7 KÖTÜ GÜÇLE SAVAŞAN AK PARTİ YİNEDE BAŞARILI. ULAN HELAL OLSUN YEDİĞİNİZ EKMEĞE ! YÜZDE 41 TÜRKİYE OYU GÜZEL. HADEPE OY VERENE YUH.
EMEKLİ
TÜRK HALKI BAŞKANLIK SİSTEMİNİ İSTEMEDİĞİNİ AÇIKÇA BELİRTTİ DAHA 7 HAZİRAN ÖNCESİNDE KALMIŞSINIZ.ÇOK DOĞRU MECLİS KARARLARINI CUMHUR-BAŞKANI ONAYLAR.
SİYASET BİLİMİ KİTAPLARI
BAŞKANLIK SİSTEMİ İLE MECLİS VE BAŞKAN YÖNETİR. HEPSİ BU. MECLİS KARARLARINI BAŞKAN ONAYLAR. HALKI İLGİLENDİREN BÜYÜK KONULARDA REFERANDUM OYLAMASI YAPILIR.
ÜLKÜCÜ
BAŞKANLIK SİSTEMİNİN TÜRK TİPİ ŞÖYLE BÖYLE DEMEN ZEKANIN DÜŞÜK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR. BAŞKANLIK SİSTEMİ DÜNYANIN HER YERİNDE AYNIDIR. BAŞKANLIK EN İYİ SİSTEMDİR.
BOZKURT
ENGELLEYEN CHP LİLERE İNAT BAŞKANLIK GELECEK VE TÜRKİYE GÜÇLENECEK. EMEKLİ ADINDAKİ KİŞİ GİBİLER OLUMSUZ YORUMLAR YAPSADA ÜLKE BİR GÜN UYANACAK.
EMEKLİ
TEKRAR EDİYORUM.PARLEMENTER SİSTEM VEYA BAŞKANLIK A PARTİSİ VEYA B PARTİSİ ÖNEMLİ OLAN YÖNETİCİLERİN DÜRÜSTLÜĞÜ.KALDI Kİ BİZDE BAHSEDİLEN TÜRK TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİ DÜNYADAN ÖRNEK VERİYORSUNUZ AMA TÜRK TİPİ BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN HİÇ BAHSEDEN YOK.
ARAŞTIRMACI ÜNİV. ÖĞRENCİSİ
BAŞKANLIK SİSTEMİ İLE GELİŞMİŞ ÜLKELER TÜM AVRUPA VE AMERİKA KITASI VE KANADA KITASI AYRICA BİRLEŞİK ARAP İMPARATORLUĞU ( DÜNYANIN EN ZENGİN 5 ARAP ÜLKESİ BİRLİĞİ )
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...