2015 SEÇİMLERİNDE KİMLER ADAY OLAMAYACAKLAR

Ak Partili birçok isim 2015 seçimlerinde aday olamayacak. Hangi isimler 3 dönem kuralına takılıyor? İşte partinin aday olamayacak olan beyin takımı..

[ 1/72 ]

2- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç

[ 2/72 ]

3- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay

[ 3/72 ]

4- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

[ 4/72 ]

5- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan

[ 5/72 ]

6- Hatay Milletvekili Sadullah Ergin

[ 6/72 ]

8- Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün

[ 7/72 ]

9- Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım

[ 8/72 ]

10-Tarım Bakanı Mehdi Eker

[ 9/72 ]

11- Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı

[ 10/72 ]

12- Enerji Bakanı Taner Yıldız

[ 11/72 ]

13-Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ

[ 12/72 ]

14- Çalışma Bakanı Faruk Çelik

[ 13/72 ]

15- Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış

[ 14/72 ]

16- Spor Eski Bakanı Suat Kılıç

[ 15/72 ]

17- Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Fatma Şahin

[ 16/72 ]

18- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik

[ 17/72 ]

19- Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu

[ 18/72 ]

20- AK Parti Basın sözcüsü Hüseyin Çelik

[ 19/72 ]

21- Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz

[ 20/72 ]

22-Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli

[ 21/72 ]

23- AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç

[ 22/72 ]

24- Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi

[ 23/72 ]

25- Mali ve İdari işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur

[ 24/72 ]

26 - Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar

[ 25/72 ]

27- Genel Sekreter Haluk İpek

[ 26/72 ]

28-Meclis Başkanı Cemil Çiçek

[ 27/72 ]

29- Grup Başkanvekili Nurettin Canikli

[ 28/72 ]

30- Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş

[ 29/72 ]

31- Burhan Kuzu

[ 30/72 ]

32-Nimet Baş

[ 31/72 ]

33-Necati Çetinkaya

[ 32/72 ]

34-Sadık Yakut

[ 33/72 ]

35-Vecdi Gönül

[ 34/72 ]

36-Faruk Nafiz Özak

[ 35/72 ]

37- Mehmet Ali Şahin

[ 36/72 ]

38- Ayhan Sefer Üstün

[ 37/72 ]

39- Cevdet Erdöl

[ 38/72 ]

40.Mustafa Ataş(İstanbul)

[ 39/72 ]

41.Halide İncekara (İstanbul)

[ 40/72 ]

42.Sait Açba (Afyon)

[ 41/72 ]

43.Ruhi Açıkgöz (Aksaray)

[ 42/72 ]

44.Ali Rıza Alaboyun (Aksaray)

[ 43/72 ]

45.Mevlüt Çavuşoğlu (Antalya)

[ 44/72 ]

46.Fahrettin Poyraz (Bilecik)

[ 45/72 ]

47.Vahit Kiler(Bitlis)

[ 46/72 ]

48.Bayram Özçelik (Burdur)

[ 47/72 ]

49.Ali Küçükaydın (Adana)

[ 48/72 ]

50.Mehmet Daniş (Çanakkale)

[ 49/72 ]

51.Ünal Kaçır (İstanbul)

[ 50/72 ]

52.Enver Yılmaz (İstanbul)

[ 51/72 ]

53.Nevzat Pakdil (Maraş)

[ 52/72 ]

54.Hakkı Köylü (Kastamonu)

[ 53/72 ]

55.Muzaffer Baştopçu (Kocaeli)

[ 54/72 ]

56.Hasan Fehmi Kinay (Kütahya)

[ 55/72 ]

57.Durdu Mehmet Kastal (Osmaniye)

[ 56/72 ]

58.Nusret Bayraktar (Rize)

[ 57/72 ]

59.Şaban Dişli (Sakarya)

[ 58/72 ]

60.Cemal Yılmaz Demir (Samsun)

[ 59/72 ]

61.Mustafa Demir (Samsun)

[ 60/72 ]

62.Ahmet Yeni (Samsun)

[ 61/72 ]

63.Afif Demirkan (Siirt)

[ 62/72 ]

64.Yahya Akman (Urfa)

[ 63/72 ]

65.Şükrü Ayala (Tokat)

[ 64/72 ]

66.Zeyit Aslan (Tokat)

[ 65/72 ]

67.Köksal Toptan (Zonguldak)

[ 66/72 ]

68.Ziyaettin Akbulut (Tekirdağ)

[ 67/72 ]

69.Mehmet Sarı (G.Antep)

[ 68/72 ]

70.Kerim Özkul (Konya)

[ 69/72 ]

71.Harun Tüfekçi (Konya)

[ 70/72 ]

72.Hasan Ali Çelik (Sakarya)

[ 71/72 ]

73.Murat Yıldırım (Çorum)

[ 72/72 ]