HÜDA-PAR 7 BAĞIMSIZ ADAY GÖSTERDİ! İŞTE ADAYLAR VE BİYOGRAFİLERİ

Zekeriya Yapıcıoğlu: 1966 yılında Batmanda doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batmanda tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Yapıcıoğlu, Sosyal Sigortalar Kurumunda kurum avukatı olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Diyarbakırda serbest avukatlığa başlayan Yapıcıoğlu, HÜDA PARın ilk kuruluşunda teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığını yaptı. HÜDA PARın 1. olağan kongresinde genel başkanlığa seçilen Yapıcıoğlu, bağımsız adaylık için bu görevinden istifa etti. Yapıcıoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

[ 1/9 ]

Sait Şahin: 1974 yılında Elazığın Palu ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Paluda okudu. Elazığ Lisesinde başladığı liseyi Palu Lisesinde bitirdi. Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. 1998-2000 yılları arasında Bingöl merkezde Türkçe öğretmenliği yaptı. Elazığ İhya-Der Genel Başkanlığı yapan Şahin, 2006 yılından, kapatıldığı tarihe kadar Mustazaf-Derin İstanbul şube başkanlığını yaptı. HÜDA PARın kurucu üyesi olan Şahin, en son HÜDA PARın dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve parti sözcülüğü görevini yürütüyordu. Doğruhaber Gazetesi köşe yazarlığı yapan Şahin, evli ve dört çocuk babasıdır.

[ 2/9 ]

Mehmet Yavuz: 1974 yılında Adıyamanın Kâhta ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kâhtada tamamladı. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Yavuz, Kahramanmaraş ve Adıyamanda değişik okullarda Türkçe ve edebiyat öğretmenliği görevlerinde bulundu. Özel bir eğitim kurumunda öğretmenlik ve idarecilik yapan Yavuz, iki yıla yakın özel bir televizyon kanalında programcılık yapmıştır. HÜDA PARın kurucu üyesi olan Yavuz, son olarak HÜDA PARın genel sekreterliği ve parti sözcülüğü görevini yürütüyordu. Yavuz, evli ve dört çocuk babasıdır.

[ 3/9 ]

Aydın Gök: 1966 yılında Batmanın Öğütlü köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batmanda tamamladı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden doktor olarak mezun olan Gök, uzun yıllar Batmanda devlet hastanesi ve çeşitli sağlık ocaklarında doktorluk yaptı. Batmanda faaliyet yürüten Sağlık ve Çevrecilik Derneği ile İstanbulda faaliyette bulunan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin genel başkanlığını yaptı. HÜDA PAR Batman İl Teşkilatının kurucu başkanı olan Gök, 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PAR Batman belediye başkan adayı oldu. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Gök, evli ve 5 çocuk babasıdır.

[ 4/9 ]

Cengiz Karakaya: 1975 yılında Bitliste doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bitliste tamamladı. Bitliste sivil toplum kuruluşu Best-Derde yönetim kurulu üyeliği yapan Karakaya, 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PARın Bitlis belediye başkan adayı oldu. Karakaya, evli ve 5 çocuk babasıdır.

[ 5/9 ]

Mahmut Kılınç: 1970 yılında Kızıltepede doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kızıltepede, lise öğrenimini Mardinde tamamladı. Lisans eğitimine sosyoloji bölümünde devam eden Kılınç, Mardinin Kızıltepe ilçesinde 7 yıl boyunca resmi imamlık yaptı. Kapatılan Mustazaf-Derin Kızıltepe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. HÜDA PAR Kızıltepe ilçe teşkilatı kurucu üyesi olan Kılınç, son olarak başkan yardımcılığı görevlerini yürütmekteydi. Özel radyo ve televizyonlarda programcılık, Doğruhaber Gazetesinde yazarlık yapan Kılınç, İslam tarihi ile Kürt dili ve edebiyatı alanlarında araştırmalar yapmaktadır. 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PARın Mardin belediye başkan adayı olan Kılınç, orta düzeyde Arapça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

[ 6/9 ]

Mehmet Mehdi Oğuz: 1973 yılında Vanda doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Vanda tamamlayan Oğuz, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında Hâkimlik Sınavını kazanan ve Hâkimlik stajına başlayan Oğuz, 2000 yılında 28 Şubat uygulamaları kapsamında görevden alındı. Kapatılan Mustazaf-Derin Van şube başkanlığı ve genel merkez yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. HÜDA PARın kurucu üyesi olan Oğuz, son olarak HÜDA PARın sosyal işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PARın Van büyükşehir belediye başkan adayı olan Oğuz, evli ve üç çocuk babasıdır.

[ 7/9 ]

Şehzade Demir: 1974 yılında Şırnakın, İdil ilçesinin Çığır köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nusaybinde tamamladı. Çeşitli İslami sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olan Demir, Doğruhaber Gazetesi, İnzar ve Müjde gibi ilim ve kültür dergilerinde araştırma ve köşe yazıları yazdı. HÜDA PARın kurucu üyesi olan Demir, halen HÜDA PARın genel idare kurulu üyesi olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

[ 8/9 ]

Salih Demir: 1971 yılında Mersinin Tarsus ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adanada tamamladı. 1992 ile 2000 yılları arasında çeşitli merkezlerde resmi imamlık yapan Demir, 28 Şubat uygulamaları nedeniyle görevinden alındı. Kapatılan Mustazaf-Derin Tarsus şube başkanlığını yapan Demir, Tesettür Seferberliği Platformunun başkanlığını yürüttü. HÜDA PARın kurucu üyesi olan Demir, 1. olağan kongreye kadar HÜDA PARın Mersin il başkanlığı görevini yürüttü. Demir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

[ 9/9 ]