SEÇİM VAATLERİ GERÇEKLEŞTİ Mİ? İŞTE LİDERLERİN SÜPER VAATLERİ

Siyasilerin oy uğruna verdikleri en ütopik söz ve vaatlerin sadece bazıları. Bakalım geçmiş seçimlerde hangi adaylar ne tür vaatlerde bulunmuş?

[ 1/15 ]

UÇUK VAATLER KONUSUNDA GENÇ PARTİ GENEL BAŞKANI CEM UZAN EN DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİN BAŞINDA GELİYOR.3 KASIM 2002 SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE KONSER EŞLİĞİNDE DÖNER-AYRANLI MİTİNGLER DÜZENLEYEN UZANIN AKILDA KALAN BELLİ BAŞLI VAATLERİ ŞÖYLEYDİ: HER İŞSİZE 350 TL MAAŞ VERİLECEK. MAZOT 1 TL OLACAK.FINDIK 8 TL OLACAK.ÜNİVERSİTE SINAVI KALKACAK.ÜNİVERSİTE SAYISI 4 KATINA ÇIKARILACAK VE DAHA NİCELERİ... Mazot 1 TL Olacak !

[ 2/15 ]

BÜLENT ECEVİTİN HAYALİ KÖYKENT KIRSAL KALKINMA PROJESİ CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN 1969 YILI SEÇİM BİLDİRGESİNDE YER ALMIŞTI.PROJE ,1978-1979DA ECEVİT BAŞKANLIĞINDA,CHP İKTİDARI DÖNEMİNDE VAN VE BOLUDA BİRER KÖYDE UYGULANMAYA BAŞLAMIŞ ANCAK İSTENİLEN BAŞARI ELDE EDİLEMEMİŞ BİRKAÇ KÖYLE SINIRLI KALMIŞTIR... Bütün Köyler Kent Olacak!

[ 3/15 ]

SEÇİM VAATLERİNİN ZİRVE YAPTIĞI DÖNEM SÜLEYMAN DEMİRELİN YASAKLAR SONRASI SİYASETE DÖNDÜĞÜ 1991 SEÇİMLERİ OLDU.DEMİRELİN KİM NE VERİYORSA BEŞ LİRA FAZLASINI VERECEĞİM SÖZÜ SİYASİ LİTERATÜRDE YERİNİ ALDI.YÜZDE 27 OYLA İKTİDAR OLDU ANCAK SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMEDEN ÖZALIN VEFATININ ARDINDAN ÇANKAYA KÖŞKÜNE ÇIKTI. Kim Ne Veriyorsa Demirel 5 Fazlasını Verir!

[ 4/15 ]

1991 SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDEKİ GÖREVİNDEN AYRILARAK DYPDE SÜLEYMAN DEMİRELİN EKONOMİ KURMAYI OARAK SİYASETE ADIM ATAN ÇİLLERİN VAAT PERFORMANSI DEMİRELİ ARATMADI.DYP-SHP HÜKÜMETİNDE EKONOMİDEN SORUMLU DEVLET BAKANI OLAN ÇİLLER HERKESE BİRİ EV BİRİ ARABA OLMAK ÜZERE İKİ ANAHTAR VAAT ETTİ.HER MAHALLEDE YÜZ TRİLYONER OLACAK DEDİ BUNU HER KÖYLÜYE TRAKTÖR SÖZÜ TAKİP ETTİ.DEMİREL SONRASI BAŞBAKANLIK KOLTUĞUNA OTURDU AMA VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMEDİ... Herkese İki Anahtar !

[ 5/15 ]

NECMETTİN ERBAKAN İSE VAAD YARIŞINDA RAKİPLERİNİN HİÇBİRİSİNDEN GERİ KALMADI. TAKSİM MEYDANINA CAMİ YAPMA SÖZÜ VEREN ERBAKAN SEÇMENE 5 BİN TANK ÜRETECEĞİZ DEYİP HER İLE BİR HAVAALANI VE HIZLI TREN VADETTİ. REFAHYOL İKTİDARINDA BAŞBAKAN OLAN ERBAKAN, İŞÇİ MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINA SÜPER ZAMLAR YAPTI. ANCAK 28 ŞUBATTA GERÇEKLEŞTİRİLEN DARBE SEBEBİYLE VAADLERİNİ YERİNE GETİREMEDEN İKTİDARDAN İNDİRİLDİ... Faiz Kalkacak, 5 Bin Tank Üretilecek !

[ 6/15 ]

MESUT YILMAZ O GÜNLERDEKİ EN BÜYÜK RAKİBİ OLAN ÇİLLERDEN GERİ DURMADI VE EN BÜYÜK VAADİNİ 1999 SEÇİMLERİNDE SUSURLUKU ÇÖZECEĞİZ DİYEREK VERDİ.ANCAK SUSURLUKU ÇÖZMEK KİMSEYE NASİP OLMADI... Susurluku Yılmaz Çözer !

[ 7/15 ]

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ İSE 1999 SEÇİMLERİNDE APOYU İDAM EDECEĞİZ VAADİNDE BULUNDU. SANDIKTAN İKİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKAN MHP HÜKÜMET ORTAĞI OLMASINA RAĞMEN BU SÖZÜNÜ YERİNE GETİREMEDİ... Apoyu İdam Edeceğiz !

[ 8/15 ]

HAYDAR BAŞ, 2002 SEÇİMLERİNE İŞ, AŞ, HAYDAR BAŞ GİBİ SARSICI VE YARALAYICI BİR SLOGANLA DAHİL OLMUŞTUR. İYİMSER BAKIŞ AÇISIYLA BİLİNEN SİYASETÇİMİZ, CUMA NAMAZINDAN ÇIKIP MAHALLENİN ÇOCUKLARINA ŞEKER DAĞITAN, YUMUŞ YUMUŞ BİR MÜ’MİNDİR. MAZOTUN 80 KURUŞ OLACAĞINI, EV HANIMLARINA 500 LİRA MAAŞ VERECEĞİNİ, DOĞUM YAPAN HER ANNEYE 15.000 LİRA DOĞUM İKRAMİYESİ VERECEĞİNİ, HER ÇOCUK İÇİN 250 LİRA MAAŞ VERECEĞİNİ, ASGARİ ÜCRETİN 2.000 LİRA OLACAĞINI VAAT ETTİ, ANCAK OLMADI YAR, SU TESTİSİNE DOLMADI YAR... Mazot 80 Kuruş Olacak !

[ 9/15 ]

2002 SEÇİMLERİNE LDP’DEN KATILAN BİR SİYASETÇİMİZDİR. O DÖNEMİN ATMOSFERİNİ SOLUDUĞUNDAN OLSA GEREK, İKTİDARA GELMESİ DURUMUNDA; HALKIMIZIN KANAYAN YARASI, EŞLERİN TARTIŞMA SEBEBİ, KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRAN, HALKI KÜFRE TEŞVİK EDEN, OFSAYT İLLETİNİ KALDIRACAĞINI VE DİREKLER ARASINDAKİ MESAFEYİ ARTTIRACAĞINI VAAT ETTİ... Ofsaytı Kaldıracağım!

[ 10/15 ]

CHP, 2002 SEÇİMLERİNE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAVLARINI KALDIRMA VE 1 MİLYON İŞSİZE İŞ SÖZÜ İLE GİRMİŞTİ. İKTİDAR OLAMAYINCA DOĞAL OLARAK HİÇBİRİNİ YERİNE GETİREMEDİ. KEMAL KILIÇDAROĞLU İSE VAAD YARIŞINDA DENİZ BAYKAL’I DA GEÇTİ. YOKSUL AİLELERE 600 LİRA MAAŞ BAĞLAYACAĞINI SÖYLEYEN KILIÇDAROĞLU’NUN PARAYI NERDEN BULACAKSIN? SORUSUNA VERDİĞİ BENİM ADIM KEMAL BEN BULURUM CEVABI İSE KİMSEYİ TATMİN ETMEYE YETMEDİ. PARASI OLMAYANA BEDELSİZ ASKERLİK VE ASKERLİK SÜRESİNİ 6 AYA İNDİRME VAATLERİ DE HALK TARAFINDAN ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDI.. 600 Lira Maaş, 6 Ay Askerlik !

[ 11/15 ]

RECEP TAYYİP ERDOĞAN, İKTİDARA GELDİKLERİ TAKDİRDE VAATLERİNİ ŞU ŞEKİLDE SIRALAMIŞTI: DOKUNULMAZLIKLARI KESİNLİKLE KALDIRACAĞIZ. TRAFİK SORUNUNA ÖZELLİKLE BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ VE EN ÖNCELİKLİ İSTANBUL’DA Kİ TRAFİK SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM BULACAĞIZ. ÇALIŞANI İHYA EDECEĞİZ, YAŞAM STANDARTLARINI YÜKSELTECEĞİZ. 12 EYLÜL DARBECİLERİ YARGILANACAK.KÜRT MESELESİNİ ÖZGÜRLÜKLER ZEMİNİNDE ELE ALACAĞIZ.AK PARTİ İKTİDAR OLUNCA FAKİR FUKARA OLMAYACAK... Dokunulmazlıklar Kalkacak, Trafik Çözülecek !

[ 12/15 ]

DEVLET BAHÇELİ BAŞÖRTÜSÜ SORUNUNU ÜRKEKLER DEĞİL, ERKEKLER ÇÖZER DİYEREK ÇÖZÜM GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ. ANCAK MECLİSE TÜRBANLI OLARAK GİREN MHPLİ NESRİN ÜNAL BİR SÜRE SONRA BAŞINI AÇMAK ZORUNDA KALDI. Devlet Bahçeli: Ürkek değil erkek

[ 13/15 ]

YEŞİL KARTI KALDIRACAKLARINI SÖYLEYEN BAYKAL, CHPNİN HEDEFİ SIFIR AÇLIK. KİMSEYİ AÇ BIRAKMAYACAĞIZ. ADAMIN ALTINDA MERCEDES VAR AMA CEBİNDE YEŞİL KART VAR. ZAVALLI VATANDAŞLARIMIZ PERİŞAN. YEŞİL KART YERİNE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN NÜFUS CÜZDANI HER YERDE GEÇERLİ OLACAK İFADELERİNİ KULLANDI. Deniz Baykal: Sıfır açlık

[ 14/15 ]

ÇİLLER HERKESE BİRİ EV BİRİ ARABA OLMAK ÜZERE İKİ ANAHTAR VAAT ETTİ. HER MAHALLEDE YÜZ TRİLYONER OLACAK DEDİ, BUNU HER KÖYLÜYE TRAKTÖR SÖZÜ TAKİP ETTİ. DEMİREL SONRASINDA BAŞBAKANLIK KOLTUĞUNA OTURDU AMA VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMEDİ. Tansu Çiller: En geç 98de Avrupa Birliğine tam üyeyiz. Kaynak: Line.do

[ 15/15 ]