10 ANKET ŞİRKETİ, 10 FARKLI ANKET SONUCU - MAYIS 2015

10 anket şirketi, 10 farklı anket sonucu - Mayıs 2015
Tarih:
23 Mayıs 2015
Okunma:
33547

Konsensus, GENAR, ANDY-AR ve A&G araştırma şirketlerinin temsilcileri, 7 Haziran öncesi anket sonuçlarını paylaştı.

 Kanal 7 Televizyonu'nda gazeteci Mehmet Acet'in sunduğu İskele Sancak programı 7 Haziran seçimleri öncesi partilerin durumunu masaya yatırdı.

SEÇİMLERE 14 GÜN KALA ANKET SONUÇLARI

Konsensus, GENAR, ANDY-AR ve A&G kamuoyu araştırma şirketlerinin temsilcileri seçimlere 14 gün kala anket sonuçlarını paylaştı.

Konsensus anket şirketine göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 44'ü bulurken, Genar'a göre çıta biraz daha yükselerek yüzde 44.6 oldu. Andy-ar araştırma şirketi AK Parti'nin oy oranını yüzde 43.7 olarak tahmin ederken, Denge anketi, AK Parti'nin seçimlerde yüzde 45'i geçeceğini söyledi.

HDP BARAJI GEÇEMEYEBİLİR

4 şirketten 3'ü HDP'nin barajı geçemeyeceğini vurgularken, CHP'nin de sonuçlara göre, yüzde 35'lere çıkamayacağı görüldü.

KONSENSUS ANKETİ
 

AK Parti: 43.9, CHP: 26.7, MHP: 15.8, HDP: 9.7

GENAR ANKETİ
 

AK Parti: 44.6, CHP: 25.8, MHP: 15.7, HDP: 9.5

ANDY-AR ANKETİ
 

AK Parti: 43.7, CHP: 23.7, MHP: 17.6, HDP: 10.4

DENGE ANKETİ
 

AK Parti: 45.6, CHP: 26.5, MHP: 14.7, HDP: 9.5


MAYIS AYINDA AÇIKLANAN 10 ANKET SONUCU İÇİN TIKLAYIN 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 16 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Cumhur
Şu mhplilerden palavracısı yok:)geçen bir tanıdığa sordum mhpliyim diyormuş her yerde ama sandıkta akpye atıyormuş,sebep diyorum kavgacı ve fanatik oldukları için aram bozulmasın diyor:)
milli ittifak
birileri bu 4 partinin bulundugu meclisinin düzeni devam etsin istiyor oyuna gelme hemşerim oyunu saadete ver özellikle mhp li kardeşlerime sesleniyorum Allah rızası için şunu unutmayın eger mhp iktidar olmak isteseydi büyük birlik ve saadetle birleşirdi sizleride seviyoruz yanlış anlamayın
TULP@R
#BizimleYürüTÜRKİYE;) https://www.youtube.com/watch?v=HUG6T_AdwYg
Semih M
Saadet patlama falan yapamaz kardeşim. Meydanlar gösteriyor en büyük toplantı Rize'de oldu 2 bin kişi ile diğer illerde 4 haneli rakamlara bile ulaşmıyor sayı.. Siz geziciye dua edin algı yapıp birşeyler varmış gibi gösteriyor.. Asıl gizlenip saklanan Mhp! Hdp'nin 10 üzeri aldığı yerde Mhp en az 25
burak
Mhp yi hala hangi akılla yüzde 14 15 lerde gösteriyorsunuz yüzde 20 den aşağı düşeceğini artık sanmıyorum
Bulut
Saadet partisi, patlama yapacak ama özellikle, "yokmuş" gibi gösteriliyor. 7 haziran akşamı bu yazının doğrulandığına şahit olacağız inşallah
dersimo
hdp bilerek baraj altında gösteriliyor yapılacak oy hırsızlıgına kılıf hazırlamak için hdp nin oyu yüzde 11 de
Khan
Ekser firma tarafgir hareket ediyor.Bu anket şirketleri gibi müesseseler muteber teşkilatlar değildir.Halihazırda ilan ettikleri nice anket hatalı çıktı.Artık anketler ancak belli bir intiba verebilir.
Secime daha iki hafta var
Bu Anket sonuçları birbirine cok yakın . AYRICA unutmayalım ki seçime kadar dengeler değişecek. Bu seçimin parlayan yıldızı Saadet Partisi olacak
TULP@R
MHP en az %18 alacaktır. Büyük patlama yapacaktır. Aziz TÜRK milleti görünen tehlikeyi görüp milli, üniter devlet anlayışından hareket ederek ülkenin sigortası olan MHP ye yönelecektir. #BizimleYürüTÜRKİYE!!!
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 15.06.2021 Bitiş: 15.06.2021