2014 SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİ KAZANACAK?

2014 Seçimlerinde Hangi Parti Kazanacak?
Tarih:
03 Ocak 2014
Okunma:
8345

Antalya'da Ak Parti, CHP ve MHP 2009 yılında gösterdikleri adayları yeniden aday gösterdi.

30 Mart’taki seçim sonuçlarının en çok merak edildiği illerin başında şüphesiz Antalya geliyor. Öyle ki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 81. il olarak Antalya’yı açıklaması bunun en büyük işareti. AK Parti Antalya’da Menderes Türel’i aday gösterdi. Türel, 2009 yılında kaybettiği CHP adayı Mustafa Akaydın’dan koltuğunu yeniden almanın hesaplarını yapıyor. Yerel seçimlerde Antalya’yı farklı kılan bir özellik daha var o da 2009’un tıpa tıp benzeri oluşu. Zira 2009 yılında yarışan AK Parti adayı Menderes Türel, CHP Adayı Mustafa Akaydın, MHP adayı Kemal Çelik, 2014’te de bir kez daha rakip oldular.

2009 Yerel seçimlerinde CHP Prof. Dr. Mustafa Akaydın, AK Parti Menderes Türel, MHP Kemal Çelik ile seçimlere girmiş ve CHP adayı Akay’dın yüzde % 40.8’lik oy alarak ipi göğüslemişti. Menderes Türel’den koltuğu kapan Akaydın geçtiğimiz günlerde Antalya’ya gelen Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yine aday gösterildi.

AK Parti Yine ‘Türel’ Dedi…

Kaybedenlerle yola çıkmamasıyla tanınan Başbakan Erdoğan çok önem verdiği ve mutlaka AK Partili olmasını istediği Antalya’yı yeniden kazanmak için tercihini yine Menderes Türel’den yana kullandı. Aslında Türel, kaybettiği 2009 seçimlerinde oy oranını düşürmemiş hatta bir iki puan daha da arttırmıştı. Ama bu artış Akaydın’ın kazanmasına engel olamamıştı. Antalya’yı kaybettikten sonra Menderes Türel’e sırtını çevirmeyen Başbakan Erdoğan, Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine getirdiği Türel’i yine Antalya’dan büyükşehir adayı olarak gösterdi.

MHP yine Çelik’le Antalya’da…

MHP’nin adayı ise 2009 yılında olduğu gibi yine Kemal Çelik oldu. Bürokrat kökenli olan Çelik, Antalyalı oluşuyla dikkat çekiyor. 2009’da yüzde 17.5 oy olan Çelik bu kez biraz daha iddialı. Zira Çelik’in en büyük avantajı rakiplerinden bir ay kadar önce isminin MHP tarafından açıklanması. Çalışmalarına büyük bir hızla başlayan Çelik, Antalya’nın pek çok noktasında ilan ve tasarımlarla da adından söz ettiriyor.

Adaylar Aynı, Sonuç Nasıl Olacak?

Antalya 30 Mart’ta çok önemli bir seçim yaşayacak. 2009’un bir benzeri, tatbiki ya da rövanşı olacak olan bu seçimlerin büyük bir çekişmeye sahne olacağı kesin. Türel, koltuğunu tekrar kazanmak ve Başbakan’ın güvenini boşa çıkarmamak için uğraşırken, Akaydınsa 5 yılda daha da iyi öğrendiği belediyecilik ve siyaset tecrübesiyle koltuğunu bırakmamak için uğraşacak. MHP adayı Çelik ise Türel-Akaydın kapışmasından sıyrılıp farklılaşmaya ve öne çıkmaya çalışacak…
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 31 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
ibraam
bence ibraam zübükzade kazanır.
blzdlyn
işallah tayip kazanmaz sevgılı basbakanımz
AZMİ SAVAŞ
yorumlardan da anlaşıldığı gibi MHP KEMAL ÇELİK açık ara önde.. elin Çorumlusu da kazanamayacak akp de kazanamayacak...ANTALYA EVLADINA SAHİP ÇIKACAKTIR...kimsenin şüphesi olmasın ... KEMAL ÇELİK İPİ GÖĞÜSLEYECEKTİRRRR
akp
Kardeşim kavgaya hiç gerek yok sonuçlar ortada kim ne derse desin Antalya da sonuna kadar akp
seçmen
büyükşehir için en hayırlısı KEMAL ÇELİK...
SEYMEN
BANCE KEMAL ÇELİK ANTALYALI OLUŞU SİYASETTE GEŞMİŞİŞİ ÇOK DÜRÜS BİRİSİ ANTALYA AKP CHP DENEDİ ŞİMDİ MHP ZAMANI
mustafa kara
2009 yerel seçimlerinde köy kasaba belde toplam oylarda en fazla oyu MHP almış. bu seçimlerde o oylar büyük şehir içinde kullanılcak. alanya, serik, elmalı, kumluca ve isim yazamadığımız bir sürü beldede MHP kazandı. MHP ipi açık ara göğüsliyecektir
Serikli
Antalya ve serik MHP şuanki son anketler serik mehmet habalı antalya kemal çelik.
Khan
Bence ne Türel'den ne Hoca'dan Antalya'ya faide gelmez bu kez Çelik'i denemek lazım
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör