2015 GENEL SEÇİM ANKETLERİNİN SONUÇLARI!

2015 Genel Seçim Anketlerinin Sonuçları!
Tarih:
26 Kasım 2014
Okunma:
3441

İnternet Haber - Yayınlanan en son genel seçim anket sonuçlarına göre AK Parti birinci parti konumunu koruyor. HDP ise barajı geçemiyor.

Haziran 2015'te yapılması planlanan Genel Seçimlere  7 ay kaldı. Araştırma şirketleri ise birbiri ardına anketler yayınlamaya başladı. 

Peki 2015 Genel Seçim anketi sonuçlarına göre hangi partinin ne kadar oyu var? Bu sorunun yanıtını sizler için derledik. 

AK PARTİ YÜZDE 40.6

13 Kasım 2014'te yayınlanan en sonanket olan Metropoll genel seçimanket sonuçlarına göreAK Parti yüzde 40.6 ile birinci parti durumunda. AK Parti'yi yüzde 22.8 ile CHP takip ederken,MHP yüzde 13.4 oy oranıyla takip ediyor.HDP ise yüzde 7.1 oya sahip.

HDP BARAJI GEÇEBİLİR Mİ?

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yakaladığı yüzde 9.78'lik oy oranı HDP'nin seçim barajını geçip geçemeyceği tartışmalarını da beraberinde getirmişti. Yayınlanananket sonuçlarının genelindeHDP yüzde 10'luk seçim barajının altında kalıyor. HDP'nin seçim barajını geçtiği tekanket ise ORC Araştırma'nın 22 Ağustos'ta yayınlanan anketi oldu.HDP bu ankette yüzde 10.2 oyla barajın üstüne çıktı.

ERDOĞAN'SIZ AK PARTİ YÜZDE 50'Yİ AŞAR MI?

Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevine başlaması sonrası yaşanan en büyük tartışma Ahmet Davutoğlu liderliğindeki AK Parti'nin oy kaybı riskiydi. 12 ayrı araştırma şirketinin yayınladığı 17 ayrıanket sonuçlarına göre AK Parti'nin oy oranı çoğunlukla yüzde 45-49 bandında yer alıyor. AK Parti'nin yüzde 50 üzerine çıktığıanket sayısı ise 4 oldu. AK Parti'nin oy oranı en yüksek yüzde 51.7 ile ANAR'ın 15 Eylül'de yaptığı ankette çıktı. 

İşte 6 Mayıs 2014 ile 13 Kasım 2014 tarihleri arasında yayınlanan genel seçimanket sonuçlarına göre partilerin oy oranları...

http://secimanketi.tv/news-images/TUMANKETLERP.png

Grafik Kaynak:Vikipedia

 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

Abdullah
Demek heparımıza gelen oyları yazmıyorsunuz size cevabı seimde vereceğiz.
Yunus Emre Şahin
artık seçim baraji düşürülsün
ekim
6-8 ekim olaylarını unutmadık dolyısıyla HÜDA PAR a oyum
gebze
bak bak komediye bak :D akp 40 - chp 22 - mhp 13 - hdp 7 toplam 82 eee diger 18 kim (: HEPAR yayın yasaklı oldugu icin anketlerde gösterilmiyor sansür uygulanıyor.
Khan
Ben Tayyip Erdoğanı sevmesem de hitabetine hayran biriyim. Ahmet Davutoğlu onun kadar etkili değil.Bence de oyları düşer. Ama Tayyip seçime kadar ne numaralar çevirir belli olmaz.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör