2019 BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI

2019 Belediye başkan aday adayı anket sonuçları açıklandı
Tarih:
08 Ekim 2018
Okunma:
4466

Türkiye genelinde Ağustos ayında başlayan seçim anketi snuçları belli oldu. 60 günlük olarka yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçları sosyal medyada ve basında da yer aldı. Türkiye'nin en kapsamlı seçim anketini düzenleyen secimanketi.tv, 31 Mart 2019 seçimlerinde partilerin kimleri aday göstermesi gerektiğini vatandaşa sordu. Online olarak katılımın sağlandığı seçim anketi 7 Ekim 2018 günü saat 23:10'da tamamlandı. Bugün başlayan aday adayları anketinin de 45 gün sürmesi planlanıyor.

Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde listelerde yer alan 3240 aday adayına kamuoyunun desteğinin ne ölçüde olduğunu gözler önüne seren anket yerel basında da yer buldu. 8 Ekim 2018 itibari ile 2019 yerel seçim anketi 2. etabı başlatıldı. Ankete yeni açıklanan aday adayları da dahil ediliyor. Kıyı bölgelerinde genel itibari ile CHP aday adaylarına yoğun bir ilgi olsa da, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde Ak Parti aday adayları kıyasıya bir rekabete giriyor. Doğu ve Güneydğu Anadolu'da güçlü olan HDP'nin bu seçimde çok sakin bir süreç takip ettiğine şahit oluyoruz.

Seçim anketi sonuçlarına ulaşmak için seçim anketi 2019 linkine tıklayarak açılan sayfada anket sonuçlarına ve buradan da sayfanın üst bölümündeki İlk anket sonucunu görmek için tıklayın butonunu kullanabilirsiniz. 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

ahmet kayadibi
Nayim aydın erbaa belediye başkan aday adayı
Zihni
Başarılı bir anket çalışması olmuş teşekkürler

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör