30 BÜYÜKŞEHİR ANKETİNDE HANGİ PARTİ NE KADAR OY ALIYOR?

30 Büyükşehir Anketinde hangi parti ne kadar oy alıyor?
Tarih:
11 Kasım 2014
Okunma:
3654

Orc Araştırma'nın yayınladığı en son genel seçim anket sonuçlarına göre parlamentodaki partiler değişmiyor, AK Parti ise yüzde 47.3 ile birinci.

ORC Araştırma'nın Kasım 2014 dönemine ait "Genel Seçimlere 7 kala partilerin Türkiye geneli ve 30 büyükşehirdeki oy dağılımı" anketinin sonuçları yayınlandı.

Anket için 15-25 Ekim tarihleri arasında 36 ilde 11 bin 353 kişiyle görüşme yapıldı. Anketin Türkiye geneli bölümünde seçmenlere "Önümüzdeki genel seçimlerde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusu yöneltildi.

Anketteki sonuçlara göre Haziran 2015'te yapılası planlanan seçimler sonrasında TBMM'deki parti yapısında bir değişiklik olmayacak. Katılımcıların yüzde 47.3'ü AK Parti yanıtı verirken, yüzde 24.6'sı CHP, yüzde 13.5'i MHP yüzde 8.3'ü ise HDP cevabını verdi. ORC Araştırma'nın Haziran 2015'te yapılacak olan Genel Seçimlere 7 ay kala yaptığı en son anketin sonuçları yayınlandı. İşte 30 büyükşehirden anket sonuçları...

30 BÜYÜKŞEHİR ANKETİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

http://46medya.com/uploads/fotogaleri2.png

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

sakaryalı 54
ben buyıl oyumu HDP ye vereceğim herzaman medya partiyi kötüledi bizde onu kötü terör partisi bildik
DRAGON
AKP'nin şu anki net oyu yüzde 41 ve giderek eriyor 2015'te AKP ve CHP büyük oy kaybedecek. ORC yalan ısmarlama yanlı anket yapıyor her zaman tamamen algı operasyonu milleti salak yerine koyuyorlar.
arda kurak
aadet partisi varken diger partilere niye oy verelim akp chp mhp isbirlikci arastirin biraz saadet partisini
vatan
imdatt hepara ver
imdaaaat,cildiracagim
Allah rizasi insanlik icin bana birisi yol göstersin önümüzdeki secimlerde hangi partiye oy veriyim.Chp bölücülerle,F örgütüyle dincilerle Mhp desen kendine hayri yok kücük partiler desen yüzde bir oy alamiyor.Akp,ye zaten oy yok,sasirdim yardim bekliyorum
mücahit
Yalakalık mhp sizin en büyük korkunun ne yaparsanız yapın mızrak çuvala sığmıyor

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör