30 BÜYÜKŞEHİRDE HANGİ PARTİ KAÇINCI OLDU?

30 Büyükşehirde Hangi Parti Kaçıncı Oldu?
Tarih:
16 Mart 2014
Okunma:
14324

MAK Danışmanlık Şirketi'nin 30 büyükşehirde yaptığı araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete göre; AK Parti CHP'nin kalesi İzmir'i alıyor.

 MAK Danışmanlık Şirketi tarafından 1-7 Mart tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir ile diğer büyükşehirler ve illerde kamuoyu araştırması yapıldı. Yapılan araştırmaya göre Ak Parti İzmir'de ilk defa CHP'nin 1 puan ile önüne geçti.

İSTANBUL'DA SON DURUM

MAK Danışmanlık Şirketi tarafından 9 milyon 997 bin seçmeni bulunan İstanbul'da 10 bin kişi üzerinde yapılan kamuoyu araştırmasında Ak Parti Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş yüzde 45, CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül yüzde 37 oy alırken, MHP'nin adayı yüzde 5, HDP'nin adayı ise yüzde 6 oy aldı.

ANKARA'DA FARK 12 PUAN

3 milyon 224 bin seçmen sayısı bulunan Ankara'da 3 bin 500 kişi üzerinde yapılan kamuoyu araştırmasında Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek yüzde 47 oy alırken, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş yüzde 35, MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya ise yüzde 14 oy aldı.

AK PARTİ İZMİR'İ ALDI

2 milyon 787 bin seçmeni bulunan İzmir'de Ak Parti ilk defa öne geçti. 2 bin 800 kişi üzerinde yapılan kamuoyu araştırmasında Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım yüzde 44 oy alarak, yüzde 43 oy alan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aziz Kocaoğlu'nun önüne geçti. MHP ise İzmir'de yüzde 6'da kaldı.

 30 BÜYÜKŞEHİRDE YAPILAN ANKET SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

http://secimanketi.tv/news-images/anketsonuclari2.png

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 19 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
vokalpan
lan en parlak dönemi olan 2009 yılında 6 alırken şimdiki son yaşanan olaylarla E miş kendileride inanıyormu acaba...
mek mak
mAKparti anketi
Ankara'lı
Danışmanlık şirketinin iletişim adresi http://www.makdanismanlik.org/iletisim.html Ak Parti Genel Merkez Yanı, Ak Plaza Kat 7 No: 23 Söğütözü / ANKARA Telefon:0312 219 01 83 E-mail:info@makdanismanlik.org
mert
saadet... gelecek
yok ya
MAK parti anket sonucu
Gökhan
Senin tarafsizliğini yesinler 30 marttan sonra sen nerede olacaksin onu düşün kime yanaşma olacaksin!
ökkeş.
MARAŞ TA AK PARTİYE MÜTHİŞ BİR REAKSİYON VAR..BU HİÇ YANSIMAMIŞ...ANKET GERÇEĞİ YANSITMIYOR.YEREL ANKETLER TERSİNİ SÖYLÜYOR.AKP7 MHPH
Doğru anket
Hocalar bu anketin doğru olması imkansız. Masa başı bile yapılsa daha tutarlı yapılmalı. Bu anket şirketlerinin sahipleri seçim sonrası TV'ye nasıl çıkacaklar merak ediyorum. Hatay'da MHP en az alacak
Khan
Ankara'da farkın 12'ye çıktığını iddia ederek yada İstanbul'da 7 puan fark var diyerek beni olmasa da bazılarını kandırabilirsiniz belki ama İzmir'de AKP'nin öne geçtiğine kimseyi inandıramazsınız,İzmir'de bence CHP ile AKP arasında en az 10 puan fark olacak.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör