3 BÜYÜKŞEHİR ANKETİNDE KİM ÖNDE ?

3 Büyükşehir Anketinde Kim Önde ?
Tarih:
04 Ağustos 2013
Okunma:
3786

2014 yerel seçimlerine az bir zaman kala anket şirketleri de araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Geçtiğimiz günlerde Karadeniz Bölgesi için yaptığı anketin sonuçlarını açıklayan ORC Araştırma şirketi, bugün de Bursa, Kocaeli ve Sakarya illerini kapsayan anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

BURSA'DA DURUM NE ?

ORC Araştırma'nın kişilerle yüz yüze görüşerek yaptığı yerel seçim anketi 3 büyükşehirdeki son durumu gözler önüne seriyor. Bursalı seçmen yöneltilen 'Bugün seçim olsa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz?' sorusuna yanıt verenlerin yüzde 44,2'si AK Parti yönünde görüş belirtirken, yüzde 28,4'ü de CHP'ye oy vereceğini açıkladı. Bursa'da MHP'yi destekleyenlerin oranı ise yüzde 13,2'de kaldı.

KOCAELİ'NDE FARK 14 PUAN
 

Aynı soru Kocaeli seçmenine de yöneltildi. Burda da AK Parti'nin ezici üstünlüğü dikkat çekiyor. Bu ildeki seçmenin yüzde 44,4'i AK Parti'yi desteklerken, yüzde 30,2'si CHP'den yana görüş belirtti. Kocaeli'nde de 3. parti olan MHP'nin oy oranı yüzde 15,4.

SAKARYA'DA MHP İKİNCİ
 

Sakarya'da da yüzde 40'ın üzerinde destek alan AK Parti, bu ildeki seçmenin yüzde 43,6'sı tarafından destekleniyor. MHP'nin yüzde 29,8'le ikinci sırada yer aldığı Sakarya'da CHP YÜZDE 14,7 ile üçüncü sırada.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

vatancılar
sen birde seçim günü gör elinizde ne istanbul nede ankara kalacak üzülme tamammı arkadaşım siz ancak sonuncu olursunuz
AKP
ak parti bitmedi asıl şuan yeeni geldi halk daha cok seviyor akp ye chpliler istanbuluda ankarayıda rüyalarında görürler
ilhan
ısmarlama gibi duruyor sanki..
Chp
CHP Bu seçimlerde 1989 daki başarısını gösterecek istanbulda yüzde 38_42 arası oy alır chp başkanda Sarıgül olur.
sshbs
kardeşim neden anlamak istemiyorsunuz AKP bittiiii.........
ümit
bu anketçilerin hepsi yav...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör