4 FARKLI ARAŞTIRMA ŞİRKETİNİN CUMHURBAŞKANLIĞI ANKETİ SONUCU

4 Farklı Araştırma Şirketinin Cumhurbaşkanlığı Anketi Sonucu
Tarih:
01 Temmuz 2014
Okunma:
5743

Araştırma şirketlerinin yaptıkları anketlere göre Başbakan Rece Tayyip Erdoğan ilk turda Köşk'e çıkıyor.

AK Parti'nin adayı bugün resmen açıklanacak. Ancak resmi olarak açıklanmadan da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti adayı olacağı varsayımı üzerinden araştırma şirketlerinin yaptıkları anketlere göre Erdoğan ilk turda Köşk'e çıkıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçim süreci başlamadan önce bazı araştırma şirketleri bir dizi anketçalışmasına imza attı. Bu araştırma şirketlerinden ORC, GENAR, MAK ve Pollmark’ın gerçekleştirdikleri anketlerde Recep Tayyip Erdoğan ilk sırada yer aldı. İşte sonuçlar;

ORC ANKETİ: YÜZDE 54 ERDOĞAN

ORC: 18 - 21 Haziran tarihleri arasında 32 ilde 3 bin 26 kişiyle görşütü. “Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy pusulasında, Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP adayı olursa tercihiniz hangi aday olur?” sorusuna, katılımcıların yüzde 54’ü Erdoğan, yüzde 39.4’ü ihsanoğlu ve yüzde 6.6’sı da HDP adayı dedi.

http://secimanketi.tv/news-images/orckoskanketisonucu.jpg

GENAR ANKETİ: YÜZDE 55.2 ERDOĞAN

Genar: 19 - 23 Haziran arasında 1800 kişiyle görüştü. Katılımcıların yüzde 55.2’si Erdoğan, yüzde 35.8’i İhsanoğlu ve yüzde 9’u Demirtaş dedi.

http://secimanketi.tv/news-images/GENARkoskanketisonucu.jpg

MAK ANKETİ: YÜZDE 52 ERDOĞAN

MAK: 20-21-22 Haziran tarihlerinde 22 ilde 8 bin 640 kişiyle görüşüldü. 4 bin 131 kişi Erdoğan , 2 bin 523 kişi İhsanoğlu ve 703 kişi de Selahattin Demirtaş şeklinde yanıt verdi.

http://secimanketi.tv/news-images/MAKkoskanketisonucu.jpg

BUGÜN SEÇİM OLSA NASIL BİR SONUÇ ÇIKAR?

Pollmark Şirketi tarafından Başbakan Erdoğan’a dün Sabah sunulan ankette ilginç sonuçlar var. 22-27 Haziran tarihleri arasında 5133 kişiyle yüzyüze görüşmelerle yapılan ankette CHP, MHP bloğunun toplam oyu % 37.9 olarak gözüküyor. Başbakanın masasındaki son ankette rakamlar şöyle:

Bugün seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz...

- AK Parti % 51.4
- CHP % 23.9
- MHP % 14.0
- BDP % 7.2
- Diğer % 3.5

http://secimanketi.tv/news-images/pollmarkkoskanketisonucu.jpg

Not: Grafiklerde küsüratlarda yuvarlama yapılmıştır.


CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İÇİN ONLINE ANKETE KATILIN

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 9 Yorum

zeki kılıç
cumhuriyetçiler ve atatürkçiler şimdi neci olduğunuzu ortaya koyun tatilinizi bırakın ve oyunuzu kullanmaya gelin.öyle partavaldan demoktasi, özgürlük diye bağırıp çağıranlar sizler keyfinizi bozup şeçim sobnrası katılımdan sizler kendinizi sorgularsınız ?
MUSTAFA BİLGİ
KARDEŞİM ERDOĞAN DÜNYANIN KÖŞESİNDE SEÇİME GİRECEK YARIŞIR EH YANİ KEKLİK DEĞİL AMA ÇOK YÜKSEK İHTİMAL ALIR
br
muhalif seçmenin umudunu kırıp sandığa gitmemelerini sağlamaktır bu anketlerin amacı. Lutfen etrafınızda kim varsa sandığa gitmeye ikna edin. Köpruden önce son çıkıştayız.
korkmaz yunus
ben hayret ediyorum bu ihsanoglunun yüzde 34 aliyor gösteriyorsunuz bence yüzde 28 i yukari gecmez..
anketör
ben erdoğanın yerinde olsam bu anketlere inanmam en azından bu saatten sonra inanmam çünkü maalesef adamı kandırıyorlar arkadaşlar artık türkiyede yaşam standartlarını sadece yüzde 7 lik kesim yakalıyabiliyor herkes aç herkes işsiz ve hep zam var işi zor
MİKAİL
RECEP TAYYİP ERDOĞAN SONUNA KADAAR..............
emin
Eee hayırlı olsun diyelim
kadavra_z
ekmeleddin ihsanoğlu

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör