5 FARKLI ANKET ŞİRKETİNİN ANKARA ARAŞTIRMASINDAN ÇIKAN SONUÇ

5 Farklı anket şirketinin Ankara araştırmasından çıkan sonuç
Tarih:
06 Şubat 2019
Okunma:
76554

31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaşırken siyasi rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle anketlere göre Ankara'da Mehmet Özhaseki ile Mansur Yavaş arasında başa baş bir mücadele var.

Yerel seçim anketleri tüm hızıyla devam ederken kamuoyu ile paylaşılan güncel anket sonuçlarını sizler için bir araya getirdik. İçeriğimiz yeni anketler açıklandıkça sürekli olarak güncellenecektir.

ORC ANKARA SEÇİM ANKETİ SONUCU 2019
ORC Ankara anket sonucu

ORC'nin 25 Ocak - 30 Ocak'ta yaptığı araştırmaya göre Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki'ye göre yarışı önde götürüyor. Kararsız %19 seçmen ise dikkatleri çekiyor.

ASPAM ANKARA SEÇİM ANKETİ SONUCU 2019
Ankara anket sonucu Aspam

Ankara Stratejik Planlama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan kamuoyu araştırmasına göre Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Adayı Mehmet Özhaseki%47.4 oy oranına sahip iken CHP Adayı Mansur Yavaş %42.4 oy oranında gözüküyor. Anket Ankara il merkezi ve ilçelerinde 1 Aralık - 15 Ocak arasında 4200 kişi ile yüz yüze ve telefonla görüşülerek oluşturulmuş.

PİAR ANKARA SEÇİM ANKETİ SONUCU 2019
PİAR Araştırma Ankara anket sonucu 2019

Başkentte CHP’nin, İYİ Parti’nin de desteğini alan adayı Mansur Yavaş yüzde 41,9’la ilk sırada yer alıyor. AKP’nin adayı Mehmet Özhaseki ise yüzde 35,2 olarak görünüyor. Seçmenlerle ilgili kararsızların oranı ise büyük.

OPTİMAR ANKARA SEÇİM ANKETİ SONUCU 2019

Ankara seçim anketi 2019

Optimar Araştırma, seçmenin siyasi tercihini ortaya çıkarmak için 28 Aralık- 3 Ocak tarihleri arasında 26 ilde 252 kişi ile bu anketi hazırladı.

GEZİCİ ANKARA SEÇİM ANKETİ SONUCU 2019
Gezici Ankara seçim anketi 2019
Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici’ye göre araştırmaya katılan halkın önümüzdeki seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi partiye oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde % 52,2’si AK Parti + MHP Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Mehmet Özhaseki’ye oy vermek istediğini ifade ederken % 47,8’i CHP + İyi Parti Millet İttifakı’nın CHP adayı Mansur Yavaş’a oy vermek istediğini ifade etmektedir.

Ankara’da özellikle Melih Gökçek gibi önemli bir siyasi figürden sonra Mehmet Özhaseki gibi belediyecilikte örnek gösteren bir kişinin aday gösterilmesi oy yüzdesinde yükselmeye sebep olmuştur. Mansur Yavaş’ın daha çok Melih Gökçek’le olan siyasi sürtüşmesi ile gündemde yer aldığı gözükmektedir.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör