7 HAZİRAN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI BELLİ OLDU!

7 Haziran Seçim Anketi Sonuçları Belli Oldu!
Tarih:
14 Mayıs 2015
Okunma:
10551

Secimanketi.tv'de Türkiye'nin 81 ili, 85 seçim bölgesinde başlatılan seçim anketlerine şu ana kadar 170 binin üzerinde oy kullanıldı. Ankete katılım sadece internet kullanıcıları arasında yapıldı. 30 büyükşehirde hangi partiler ne kadar oy aldı?

Oylama sonuçlarında Türkiye geneli sonuçlara bakıldığında Ak Parti oy oralarının hayli düştüğü göze çarpıyor.

Seçim anketinde Ak Parti yüzde 28,49 ile ilk sırada yer alırken MHP yüzde 20,97 oranıyla ikinci sırada yer aldı. Ana Muhalefet partisi CHP'nin oy oranı yüzde 20,64 ile üçüncü parti konumunda. BBP ile Saadet Partisi'nin oluşturduğu Milli İttifak yüzde 13,30 ile barajı geçiyor.

Barajı aşıp aşamayacağı son günlerin en çok tartışılan konularından biri olan HDP de seçim barajının üstünde bir oy oranıyla TBMM'ye giriyor. HDP'nin oy oranı yüzde 11,24. Hüda-Par ve HEPAR da bağımsız adaylarla seçimlere girme kararı almıştı. Bağımsızların oy oranı yüzde 2,77 oldu.


GENEL SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 

30 BÜYÜKŞEHİRDE HANGİ PARTİ, NE KADAR OY ALIYOR?

 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 22 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
feza çağı
AKP'ye verilen oylar hdp'ye hdp'ye verilen oylarda AKP'ye yarar.MHP iktidar olmak istemiyor isteseydi ittifaka katılırdı CHP mühürlü iktidar olamaz.Tek çözüm Saadet partisi
internet
internette yapılan ankette en fazla kimin internet fanatiği varsa kadrolaşıp o çok oy alır:)
Feyyaz
Alternatif yok. Bu seferde saadete atacam
mussap
milli ittifak bu sefer
Eyyüp mustafa berikman
Chp Menderesi astırdı, 27 Mayıs darbesini yaptırdı deniyor, Menderes in memleketi aydında chp birinci parti oluyor.Mevcut belediye başkanı da chp li. Bu biraz tezat değilmi.
babayorgun
hayırlı kandiller herkesin mevlid kandili hayırlı mubarek olsun. bir çok seçim anketi çalışması yapan firmanın bence taraflı yüzde 4-6 puan akp yukarda tuttuğunu düşünüyorum bununla hdp ve saadet yüzde 4 gider en az ve bence seçimi etkileycek bu çünkü kürt ve dindar seçmen bu bölgelere oy verir..
ferhat16
Akp nin 12 senedir yapamadigini 11 ayda yapan parti yani oyum saadetee
CCc
Keşke MHP DE MİLLİ İTTİFAKA GİRSEYDE AMA OLSUN YİNE OYUM CCC MHP YE ALLAHIN İZNİYLE MHP NİN BAŞINDAKİ ADAM ALLAH KORKUSU VARDIR DİNDARDIR SAYGILIDIR İLERİ GÖRÜŞLÜDÜR DAVACIDIR DAVASINI HAYLA BIRAKMIYOR HELAL OLSUN ONUN İÇİN BİR KEZ DAHA VERECEĞİM OYUMU MHP NİN SEÇİM VAATLERİ ÇOK BAŞARILI
metin 58
Bende bu seçimde Milli ittifaka vereceğim reyimi
mahmut
bence anketlerde kota uygulayın yoksa souçları gördüğünüz üzere kimse inanmıyor :) tek umut osman pamukoğlu
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör