8 ANKET ŞİRKETİNDEN 8 FARKLI SONUÇ

8 Anket şirketinden 8 farklı sonuç
Tarih:
21 Nisan 2018
Okunma:
73772

Erken seçim olacak olması nedeniyle seçim anketleri bir anda en çok aranan araştırmalar olarak dikkat çekmeye başladı. 24 Haziran 2018 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yönelik son yapılan araştırma sonuçlarını sizler için derlemeye çalıştık. 8 farklı anket şirketi, yaptıkları anket sonuçları ile erken seçimlerde seçmenin nasıl bir tercihte bulunacağını anlamaya çalıştık. İşte Andy-Ar, ANAR, A&G, SONAR, KONSENSÜS, ORC, MAK ve GEZİCİ Araştırma şirketlerinin anket sonuçları.

ANDY-AR 2018 ANKET SONUÇLARI

Andy Ar'ın sahibi Faruk Acar, CNN canlı yayınında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Şu an itibariyle , 40 gün sonra seçime gidildiğinde, 20 yıldır yanılmayan ve kamuoyunda ciddi bir güvenilirliği olan, başında olduğum, emekçisi olduğum Andy-Ar adına, altına imzamı atayım ve sorumluluğu alayım; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 55 gibi bir oyu var, daha altı değil. Bugünkü koşullarda daha ilk turda mesele bitiyor."

ANAR 2018 ANKET SONUÇLARI

ANAR Araştırma şirketinin sahibi İbrahim Uslu Bahçeli'nin kendiliğinden erken seçim açıklaması yapmadığını, kararın AK Parti ile görüşülerek alındığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı: "Şuan iki partinin ittifak oyu son yaptığımız çalışmalarda yüzde 56'lar civarında. Yerel seçimlerden sonra genel seçim yapmak AK Parti açısından arzu edilebilir bir durum değil. Niye çünkü yerel seçimlerde her zaman AK Parti biraz daha düşük oy alır."

A&G 2018 ERKEN SEÇİM ANKET SONUÇLARI

A&G Araştırma şirketinin sahibi Adil Gür, A Haber’de son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Adil Gür araştırma sonuçlarını şu şekilde aktardı: Seçmenin %60'ı ekonomideki dalgalanmanın dış müdahaleden dolayı olduğunu düşünüyor. "AK Parti ile MHP, Cumhur ittifakıyla seçime gidecek. Başarılı olacağın düşünüyor musunuz?" sorusu "%55-60 bandında 'Evet, başarılı olur" (%10 kararsız dağılımı yapılmadan) şeklinde yanıt buluyor. Siz Cumhur ittifakına oy verir misiniz?" şeklindeki soru ise "55-56-57 bandında 'Evet, veririm" şeklinde yanıt buluyor.

SONAR 2018 ANKET SONUÇLARI

SONAR Araştırma Şirketi’nin son anketini 26 ilde, 3000 kişi ile görüşerek yaptı ve sonuçları geçtiğimiz 7 Nisan’da yayınladı. İşte o anket: AK Parti’nin oy oranı karasızlar dağıtılmadan yüzde 34.43, Kararsız seçmenler partilere oy oranına göre dağıtıldığında ise AK Parti’nin oy oranın yüzde 40.10, MHP ise barajın altında kalıyor. Araştırmaya göre kararsız seçmenler dağıtılmadığında, CHP, yüzde 22.37. Kararsız seçmenler partilere oy oranına göre dağıtıldığında ise CHP’nin yüzde 25.31, İYİ Parti yüzde 12.57, HDP ise ise yüzde 9.53 olarak görünüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 38.9’la önde olduğu gözüküyor. Henüz bir aday göstermemiş olan CHP’nin oy oranı yüzde 18.9 iken, İYİ Parti lideri Akşener’in oy oranı ise yüzde 15.3.

KONSENSÜS 2018 ANKET SONUÇLARI

Kamuoyu araştırma şirketi, geçtiğimiz ocak ayında yaptığı ve sonuçlarını Fatih Altaylı’nın Habertürk Gazetesindeki köşesinde aktardığı anket sonuçları şu şekilde; AK Parti: Yüzde 44.9, CHP: Yüzde 23.7, MHP: Yüzde 10.6, HDP: Yüzde 9.1, İYİ Parti: Yüzde 2.7, Diğer: Yüzde 2.2, Cevap yok: Yüzde 2.0, Kararsız: Yüzde 2.1, Oy vermeyecek: Yüzde 2 Araştırmada “Adayın kimliği belli olmaksızın, siyasi parti bazında hangi partinin adayına oy verilecek?” sorusunun cevabı şöyle çıktı: AK Parti’nin adayı: Yüzde 48.1, CHP’nin adayı: Yüzde 25.1, MHP’nin adayı: Yüzde 11.9, HDP’nin adayı: Yüzde 9.6, İYİ Parti’nin adayı: Yüzde 2.9, Diğer: Yüzde 2.4.

ORC 2018 ANKET SONUÇLARI

ORC’nin 34 ilde 2680 kişi ile yüz yüze görüşme yöntemiyle yaptığı anketin sonuçları şu şekilde; AK PARTİ: Yüzde 47,2, CHP: Yüzde 25,9, MHP: Yüzde 10,8, HDP: Yüzde 8,5, İYİ PARTİ: Yüzde 5,5.

MAK 2018 CUMHURBAŞKANLIĞI ANKET SONUÇLARI

MAK tarafından yapılan ankete göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçları şu şekilde: Erdoğan’a kesinlikle oy vereceğini açıklayanların oranı 48.6, oy vermeyeceklerini açıklayanların oranı 32.6’da kalırken yüzde 11.3’lük kesim ise oy verebileceğini söyledi. MAK Yönetim Kurulu Başkanı geçen Şubat ayında yaptığı açıklamada Cumhur ittifakının 50 artı 1’i bulamadığını söylemişti.

GEZİCİ SEÇİM ANKET SONUÇLARI

Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici’nin geçtiğimiz ocak ayında Halk TV’deki açıklaması şu şekilde; AK Parti: Yüzde 42, CHP: Yüzde 20,1, İYİ Parti: 20,2, MHP: Yüzde 7,29, HDP: yüzde 8,73. 

Abdullah Gül muhalefetin Çatı Adayı olsa oy verir misiniz?
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 11 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
ebrar diye biri
biz erdoğana kalpten ve yürekten bağlıyız!!! yazık olacak muharreme 25 haziranda ağlıyor olacak SONUNA KADAR AK PARTİ !!!!
uydurma
bu şirketler iktidar için çalışıyorlar inandırıcılıkla zerre alakası yok
Yussuf
Tamam sekerim kırathanedeyim seni sonra ararım
Davam için devam
Akp gidecek umuduyla yaşayan boynu bükükler her seçim bıkmadınız usanmadınız aynı umudu taşımaktan. Yüzde 45 kemik oyu var .Yüzde 7 bile mhp alsa 52 yapar .
suzan
iyi parti iyi ki varsın yüzümüzü güneşe dönüyoruz artık
İ.O
AK PARTİ SONUNA KADAR İYİKİ VARSIN TABİKİ RECEP TAYİP ERDOĞAN
Birol
Akp gidecekmiş kendini aydın sanan zır cahiller kibirinizden beyniniz kasılmış 25haziran sabahı yine oylar çalındı diye mızaracaksınız boşa gürültüsünüz keşke sizi hatalı sollamalara kurban verseydik size duble yol mu lazım
Erol
Tamamen asimetrik bir dezenformasyon.akp gidecek.
Kadir
HÜDA PAR Nerde ?
ercan
kürtlere sesleniyom kürtsen eger senin genel başkanını hapise atan bu akp ye dersini sandıkta ver
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

31 Mart Yerel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör