ABD SEÇİMLERİNİN ARDINDAN TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDEBİLİR!

ABD seçimlerinin ardından Türkiye erken seçime gidebilir!
Tarih:
08 Haziran 2020
Okunma:
5367

Bir dönem Araştırma Şirketi ANAR’ın genel müdürlüğünü yapan siyaset danışmanı İbrahim Uslu, Cumhur İttifakı’nın hedefinin “Muhalefetin blok olarak hareket etmesinin önüne geçmek” olduğunu söyledi.

Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in sorularını yanıtlayan İbrahim Uslu, AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın stratejik bir planı olduğunu, bir yol haritasının çıkarıldığı belirterek “O yol haritası doğrultusunda arka arkaya adımlar atılıyor. Bu arada muhalefetin kendi içinde parçalanmasına yönelik tartışmalara zemin hazırlanıyor, HDP ile CHP ve HDP ile İYİ Parti üzerindeki tartışmaların üzerine gidiliyor, oradaki çatlaklar büyütülüyor” dedi.

"ERKEN SEÇİM OLABİLİR"

AKP’nin ABD’de kasım ayında yapılacak başkanlık seçim sonuçlarına bakıp karar verebileceğini belirten Uslu “Amerikan seçim sonuçlarını gözlemlemek ve sonrasında karar verebilir. Biden seçilirse rafta duran Türkiye yaptırımlarını uygulamaya karar verebilir. Bu durumda 2021’in ikinci yarısında bir seçim beklenebilir” diye konuştu. 

MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ NEDEN ÖNLENMEYE ÇALIŞILIYOR?

HDP’li Leyla Güven , Musa Farisoğulları ile CHP'li Enis Berberoğlu’nun milletvekilliklerinin düşürülmesini de değerlendiren İbrahim Uslu, “Cumhur İttifakı’nın son bir aydır arka arkaya çeşitli adımlar atıyor. HDP’li belediyelere karşı hamlelerle başladı. Arkasından darbe tartışmasıyla devam etti. Benim gördüğüm bir yol haritası var. Bazı şeyleri hakikaten erken seçim senaryosuyla açıklayabiliyorsunuz. Eğer Bahçeli’nin dediği gibi 2023 yılında seçim olacaksa o zaman yeni kurulan partilerin yasal yükümlülükleri yerine getireceğini, milletvekili transferine ihtiyaç duymayacağını biliyoruz. Seçim 2023’teyse bu yasa niye tartışılıyor?” dedi.

Uslu, iktidarın birkaç meselede CHP’ye de HDP’ye davrandığı gibi davranmaya başladığını belirterek “siz tutumunuzu değiştirmezseniz benim tutumumun ne olacağını böylece görmüş oluyorsunuz diyor” yorumunu yaptı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Süleyman
Seçim zamanında yapılırsa akp nin oyları daha fazla azalır o yüzden iktidar da erken seçim kararı alacaktır elbet. Bneim şahsen oyum deva partisine ve umarım chp+deva+iyi partileri ittifak yaparlar.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 28.09.2023 Bitiş: 28.09.2023