ADİL GÜR ANKET SONUCU AÇIKLADI: İLK TURDA TAMAM

Adil Gür anket sonucu açıkladı: İlk turda tamam
Tarih:
13 Haziran 2018
Okunma:
56492

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi heyecanlı bekleyiş devam ederken oy oranları ve seçim anketleri merak edilen konular arasında yer alıyor. A&G şirketinin son seçim anketini A Haber ekranlarında paylaşan Adil Gür, 24 Haziran seçimlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Gür'ün 24 Haziran seçimlerine ilişkin soruları ve bu sorulan sorulara verilen cevaplar.

Seçime 10 gün kala Adil Gür'ün son seçim anketi

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine 11 gün kala heyecanlı bekleyiş sürüyor. Birçok kişinin merak ettiği son seçim anketini A Haber ekranlarında paylaşan Adil Gür, 24 Haziran seçimlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte son seçim anketi...

Son genel seçimlerde en doğru oy oranı tahmini yapan ve toplumsal konulardaki araştırmalarıyla dikkat çeken A&G'nin sahibi Adil Gür, 24 Haziran seçimleri için son seçmen araştırmaların yapıldığı bu günlerde önemli açıklamalarda bulundu. Gür, A Haber Memleket Meselesi programanında seçmenin nabzını kamuoyu ile paylaştı.

Adil Gür kamuoyu araştırmaları ile ilgili: "Bundan 2-3 hafta önce bir gazetede röportaj yaptım. 1 ay önce verdiğim röportaj hala haber olarak duruyor orada.

1 ay önce ne diyorsak oradayız. Türkiye 2010 yılında bir referanduma gitti ve bir parti sandığı boykot etti, gitmedi ve sonuç 57.8 çıktı. 16 nisanda referandum yapıldı, 51.6 evet çıktı. Türkiye'de son yıllarda yapılan tüm hayati seçimlerin hepsi çekişmeli ve başabaş geçiyor. Bir çok değişkeni bilmemiz lazım." dedi.

1. turda mı bitecek 2. turda mı sorusu

"Ben 1 aydır hep söylüyorum, araştırmalar 1. turda biteceğini gösteriyor. Bu hafta vatandaşa sorduk. Vatandaşların yaklaşık %15'i 'bayramda tatile başka memlekete gideceğim' diye cevap verdi. %15 demek, yaklaşık 8 milyon seçmen demektir. 'Bayramdan sonra kaytılı olduğum yere dönceğim ve oyumu kullanacağım' diyen seçmen oranı %77.2. 'Asla kullanmam' diyenlerin oranı %2.7'ye denk geliyor."

DEĞİŞKENLERDEN EN ÖNEMLİSİ OY KULLANMA KONUSUNDAKİ 'KARARSIZLAR'

Yüz yüze anketler esnasında tam olarak belli olmayan değişkenlerin bilinmesi gerektiğine dikkat çeken Gür,: "Yaklaşık 1 milyon seçmenin oy kullanıp kullanmayacağı belli değil.

Mayıs ayı ortasında A&G'nin yaptığı araştırmada 'Mutlaka sandığa gidip oyumu kullanacağım' diyenlerin oranı %85.9'du. Haziran ayında yapılan son araştırmada ise %88.3'e yükseldiği görülüyor." açıklamasında bulundu.

Adil Gür'ün 19 Nisan 2018 tarihinde açıkladığı anket sonucu

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

Ince
Basyalaka dusuk oy oranli anketi yada hic olmayan anketi niye aciklasin, demi basyalaka?
Umut
Oy kullanın mutlaka kullanınız!

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör