ADİL GÜR İSTANBUL VE ANKARA YEREL SEÇİM ANKETİ SONUCUNU AÇIKLADI

Adil Gür İstanbul ve Ankara yerel seçim anketi sonucunu açıkladı
Tarih:
08 Kasım 2018
Okunma:
5597

A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan belediye başkanlığı seçimleri üzerine yapılan anket sonuçlarını açıkladı. A Haber canlı yayınına katılan Adil Gür'e göre Ak Parti İstanbul ve Ankara'yı alabilecek mi? Seçim anketi sonuçları nasıl bir ipucu veriyor?

Adil Gür'e göre İstanbul ve Ankara'da kıyasıya bir yarış olacak. Yapılan araştırmaya göre her 3 seçmenden 1'i adaya göre oy vereceğini ifade ediyor. Partilerin çıkaracağı adaylar bir bakıma seçim sonucunda da belirleyici olacak denilebilir. Binali Yıldırım'ın Ak Parti adayı olmasını olumlu gördüğünü ifade eden Gür'e göre toplum son yıllarda fazlasıyla kutuplaştı. Bu kutuplaşmadan dolayı seçimlerde de adayların illaki çok iyi aday olması önem arz etmiyor. CHP'nin kimi aday göstereceği aslında önemli olsa da, çok da önemli değil. İnsanlar ya Ak Parti'ye oy verecek ya da Ak Parti'nin kazanmasını istemiyorsa, karşısındaki adaya oy verecek. 

Binali Yıldırım aday gösterilirse..
Adil Gür'e göre Binali Yıldırım ismi İstanbul'dan fazlasıyla teveccüh alacaktır. Körülerin Kralı dendiğinde, ulaşımın mimarı dendiğinde Binali Yıldırım'ın akla geldiğini ifade eden Gür, CHP'nin de her ne kadar aday gösterilmeyeceği yönünde haberler çıkmış olsa da Muharrem İnce'yi aday göstereceğini düşündüüğünü ifade ediyor. CHP'ni Muharrem İnce dışında farklı bir aday göstermesi ve bu adayın seçimi kaybetmesi durumunda CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinin tartışmaya açılacağını, "Muharrem İnce'yi neden aday göstermedin" şeklinde tepkilerin ayyuka çıkacağını düşünüyor. Adil Gür'e göre Ak Parti İstanbul'da Ankara'ya göe daha rahat bir seçim yarışı yaşayacak. 

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi hangi ilde hangi parti önde? 

Adil Gür canlı yayında açıkladı!

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

mustafa
eyt çıkarsa akp verecen eyt çıkmasa chpye oylar
Figo
Adil Gür bu açıklamalar için ne kadar ödenek aldı acaba? Adilcim hep safsata hep laga lugasın be.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör