AHMET DAVUTOĞLU İSTİFA ETTİ! ARDINDAN İSTİFALAR GELMEYE BAŞLADI

Ahmet Davutoğlu istifa etti! Ardından istifalar gelmeye başladı
Tarih:
13 Eylül 2019
Okunma:
1912

Yeni parti kurma çalışmaları ile dikkat çeken Ahmet Davutoğlu canlı yayında istifa etti. Bazı kanalların tam da istifa sırasında canlı yayını kesmeleri dikkat çekti. 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'den istifa etti. Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı ve Selim Temurci ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, "Bugünden itibaren yeni bir siyasi hareketi inşa etmek bizim için tarihi bir sorumluluktur" ifadelerini kullandı.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından yeni parti için düğmeye basıldı. Aralarında eski bakan ve milletvekillerinin olduğu 100’e yakın istifa bekleniyor. Parti programı ve tüzüğü için çalışmaya start verilirken genel merkez için de yer bakılmaya başlandı.

ARKA ARKAYA İSTİFA AÇIKLAMALARI
Davutoğlu’nun ve ihracı istenen diğer isimlerin ardından Feramuz Üstün, Ahmet Müfit Cengiz ve İbrahim Turhan gibi AK Parti’de görev almış ve milletvekilliği yapmış isimlerden istifa açıklamaları geldi.

100'E YAKIN İSTİFA BEKLENİYOR
Davutoğlu’na yakın kaynaklar istifaların sadece ihraç edilen üyelerle sınırlı kalmayacağını, aralarında bazı bakan ve eski milletvekillerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin istifa edeceğini söyledi. İstifa eden bir siyasetçi, “Önümüzdeki bir ay içinde 100’e yakın eski milletvekilinin istifa etmesini bekliyoruz. Aralarında eski bakanlar da olacak” dedi.

ALPAY ÖZALAN'DAN İSTİFA TEPKİSİ
Ak Partili Alpay Özalan'dan Davutoğlu'nun istifasına yönelik sosyal medyadan tepki geldi. İzmir Milletvekili Özalan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "AK Parti’den kovulan Ahmet Davutoğlu, kovulduktan 1 hafta sonra “istifa ediyorum “ dedi. Fıkra bu kadar." ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

Paralel kenarlar sizi
Memleketi yiyip bitiremediler bir birilerine düştüler. Bu zatın hala milletvekili olduğunu bilmiyordum. Vatan için bu güne değin nasıl bir hizmeti olmuş? Mecliste tek cümle kurabilmiş mi? Karşı çıktığı da, savunduğu da, kendisi de paralelin bir kenarıdırlar. Günü gelince bu millet hepinizden mutlaka hesap soracaktır.
Kemal
İstifaların ardı gelsin. Yeni partilere yol açılsın. Ali Babacan için beklemedeyiz

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 15.04.2021 Bitiş: 15.04.2021