AJANS PR İLE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI PR ÇALIŞMALARI

Ajans PR ile Milletvekili Aday Adayı PR Çalışmaları
Tarih:
07 Mart 2023
Okunma:
9227

Dünyanın 2023 yılı için önemle takip ettiği 10 konudan biri olan Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için hazırlıklar başladı. Haziran ayında yapılması planlanan 2023 seçimlerinin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ajans PR olarak Türkiye siyasetine yön vermek üzere yola çıkan milletvekili aday adayları için önemli bir çalışma yapıyoruz.

Kişisel PR çalışması nasıl yapılır?

Milletvekili aday adayları için “Kişisel PR çalışması nasıl yapılır?” diye soranlar için önemli çalışmalar hazırladık. TV reklamlarının yanında, Ulusal gazeteler ve internet sitelerinde de aday adaylarının kamuoyuna kendilerini gösterebilmeleri, projelerini onlara anlatabilmelerine olanak sağlıyoruz. Seçim çalışması olarak da bilinen kişisel PR çalışmalarına yönelik hizmetlerimizi aşağıda sizler için listeledik.

Türkiye’de kaç siyasi parti var?

Türkiye’de Aralık 2022 tarihi itibari ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na kayıtlı 119 siyasi parti yer alıyor. Seçimlere bazı partilerin ittifakla girmesi beklenirken, bazılarının ise seçimlere katılmama riski de var.

Siyasete girmeye karar verenlerin en çok sordukları soruların başında gelen sorudur “Milletvekili adayı nasıl olurum?” Sorusu. Milletvekili aday adayı olmak kolay. Siyasi parti merkezi yönetim teşkilatlarının bulunduğunuz şehir için belirlediği aday adaylığı ücretini yatırmanız ve başvuru yapmanız yeterli oluyor. Ancak bir partiden aday gösterilmek kolay değil. Ülkemizde liderlerin siyasi partiler üzerinde önemli bir otoritelerinin olmasından dolayı, sadece seçmenden destek görmeniz, sizi milletvekili yapmaya yetmiyor. Aday olmak istediğiniz siyasi parti yönetimine de projelerinizi duyurabilmeniz ve onların dikkatini çekmeniz de gerekiyor. Bu da direkt kapılar ardından görüşmelerle değil, basın yayın organları üzerinden olabiliyor. Örneğin güvendiğiniz bir projenizi Ajans PR vasıtasıyla hem Türkiye’de hem de dünyanın önde gelen basın kuruluşlarında yayınlayarak sizin hem seçmenleriniz tarafından hem de siyasi parti yönetimince fark edilmenize olanak sağlıyoruz. Bu da aday olmak isteyen rakiplerinize karşı sizi daha avantajlı hale getiriyor. 2023 seçimleri için milletvekili aday adayı pr çalışması yaptırmak isteyenlere yönelik PR paketleri hazırladık.

Milletvekili adayları için PR çalışmaları paketleri

Anket çalışması (Ulusal ve yerel bazda)

Bulunduğunuz konuma bağlı olarak ulusal çapta ya da aday olmak istediğiniz bölgede başlatacağımız anketlerde sizi veri tabanımızda kayıtlı seçmene soruyoruz. Onlardan aldığımız yanıtları da ulusal haber kanallarında yayınlıyoruz.

TV kanallarında reklam

Ulusal haber televizyonları ya da ulusal TV kanallarında reklam kuşaklarında sizin aday adaylığınıza yönelik yayın yapıyoruz.

TV kanallarında canlı yayın

Alanında uzman isimleri, uygun TV programlarına çıkararak onların projelerini kamuoyuna aktarmasına olanak sağlıyoruz.

Ulusal gazetelerde duyuru ve reklam

Türkiye’nin önemli ulusal gazetelerinde duyuru ve reklam çalışması yapıyoruz. Örneğin, yapacağınız mitingin duyurulması, projelerin açıklanacağı tarihin duyurulması gibi.  

Haber ajansları üzerinden yayın

Yapacağınız mitingin ya da seçmen ziyaretlerinin muhabir ve kameramanlar tarafından takibi ve haberleştirilmesi ile abone TV kanalları ve internet sitelerine servis edilmesi.

Billboardlarda reklam, afiş ve duyuru

Bulunduğunuz il ya da ilçede billboardlarda afişlerinizin yayını, projelerinizin duyurulmasına yönelik çalışmaları kapsayan bir hizmet.

Ulusal internet sitelerinde haber yayını

Özellikle dijital bir dünyaya adım attığımız bu yıllarda, sizleri merak edenlerin ilk sordukları yer Google gibi arama motorları. Seçeceğiniz internet sitelerinde hem biyografiniz, hem de projelerinizle ilgili index çalışması yapıyoruz. Seçmeniniz Google üzerinden sizi aradığında kim olduğunuzu, projelerinizin neler olduğunu daha basit biçimde görme imkanı bulabilecek.

Global internet sitelerinde haber yayını

Dünyanın en önemli basın yayın kuruluşlarından New York Times, The Guardian, Financial Times, Bloomberg, The Sun, Nasdaq, Forbes, Fox News’in dijital sayfalarında sizinle ilgili haberler yayınlıyoruz.

Sosyal medya sayfalarının etkileşimine yönelik çalışmalar

Sosyal medyada daha fazla kişiye ulaşmanız için birçok çalışmamız oluyor. Organik takipçiler, beğeniler ya da etkileşim artırıcı çalışmalarla daha fazla seçmene ulaşmanıza yardımcı oluyoruz. Kişisel PR çalışması nasıl yapılır, sorusuna hala cevap bulamadıysanız Ajans PR ile görüşmeniz şart olmuştur artık.

Ajans PR ile iletişime geçin

Siz de 2023 seçimleri öncesinde hem seçmene hem de siyasi parti yönetimlerine projelerinizi daha iyi duyurabilmek için Ajans PR ile çalışabilirsiniz. Çalışmalarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için Whatsapp numaralarımız 0850 304 17 28 üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Detaylar https://ajanspr.com.tr'de.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 28.09.2023 Bitiş: 28.09.2023