AK PARTİ 3 BÜYÜKŞEHİRİ DE ALABİLECEK Mİ? İŞTE SONUÇLAR:

Ak Parti 3 Büyükşehiri de Alabilecek mi? İşte Sonuçlar:
Tarih:
01 Mart 2014
Okunma:
8354

Yerel seçimlere bir ay kala, üç büyükşehirde yapılan anketlerden çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketler İstanbul ve Ankara'da önde olan AK Parti'nin İzmir'de de Yıldırım ile oylarını yükselttiğini gösterdi.

Üç araştırma şirketinin, İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaptığı araştırmalar seçmenin nabzını tuttu.

İSANBUL'DA TOPBAŞ ÖNDE...

İstanbul'daki araştırmayı ANAR gerçekleştirdi. 5-11 Şubat tarihleri arasında 3 bin 346 kişiyle, hanelerde yüz yüze görüşülerek yapılan ankette kararsızlar da dağıtıldıktan sonra, mevcut Başkan Kadir Topbaş'ı aday gösteren:

http://secimanketi.tv/news-images/istanbulanketisonuclarimart.jpg

AK Parti'nin 50.5 oy oranı ile önde olduğu ortaya çıktı.

Mustafa Sarıgül'lü CHP'nin oy oranı ise 36.6 olarak belirlendi.

Kent Plancısı Rasim Acar'la seçime katılan MHP'nin yüzde 4.5,

Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'i listeye koyan BDP/HDP ise yüzde 6 seviyesinde.

İstanbul seçmeninin yüzde 15'i henüz kararını vermemiş görünüyor. Araştırmaya göre, Topbaş'ın sahip olduğu seçmen desteği, partisinin de 3.5 puan, Sarıgül'ün desteğinin de partisinin 1 puan üstünde olduğu kaydedildi.

 

ANKARA'DA GÖKÇEK BİRİNCİ..

Ankara'da Pollmark tarafından yapılan araştırma 6-9 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 3 bin 038 kişiyle yüz yüze görüşülerek yapılan ankette kararsız oyları da dağıtıldığında mevcut Başkan Melih Gökçek'i aday gösteren:

http://secimanketi.tv/news-images/ankaraanketsonuclarimart.jpg

AK Parti'nin oyları yüzde 47.1'i buluyor.

En yakın rakibi yüzde 41.7 ile Mansur Yavaş'la yarışa giren CHP.

Listeye, Milletvekili Mevlüt Karakaya'yı koyan MHP'nin oy oranı ise yüzde 9.3 olarak ölçüldü.

Araştırmaya göre, seçmenlerin neredeyse tamamı AK Parti adayını tanıyor. "Mansur Yavaş'ı tanıyorum" diyenlerin oranı yüzde 75 oldu.

Başkent seçmeninin yüzde 11'i henüz kararını vermediğini bildirdi.


İZMİR'DE YILDIRIM YÜKSELİŞTE..

İzmir'deki araştırmayı GENAR, 6-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirdi. 3 bin 008 kişiyle yüz yüze görüşüldü. Ortaya çıkan sonuçlara göre kararsızların oyu dağıtıldığında mevcut Başkan Aziz Kocaoğlu ile yarışa giren:

http://secimanketi.tv/news-images/izmiranketsonuclarimart.jpg

CHP'nin oy oranı yüzde 51.4'te görünüyor. Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı aday gösteren AK Parti'nin oyları ise yükselişte.

2011 seçimlerinde yüzde 31.8 oy alan AK Parti'nin oy oranı yüzde 36.7'yi buldu.

Murat Taşer'i aday gösteren MHP ise yüzde 9.6'lık orana ulaşmış durumda.

Ankete katılanların yüzde 13.3'ü "Kararsızım" dedi.

Araştırma sonucunda adaylardan Kocaoğlu ve Yıldırım'ın, "tanınırlılık oranı"nın yüzde 90'ın üzerinde çıkması dikkat çekti.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 20 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Patriot
Bir yerde bunlar 0 alsa,chp ' alsa Mhp # Diğer olsa..Bunlar kazanıyor, geri kalanlar çöpe!!!Arkadaşlar ülkenizi seviyorsanız dikkatli kullanın oylarınızı.Artık mesele parti mevzusu değil,gördüğümüz görebileceğimiz en büyük yıkım gelecek başımıza.
mehmet
chp izmirın kalesı inşallah
TÜRK MİLLİYETÇİSİ
TEK BAŞINA MHP TEK BAŞINA CHP YAZANLAR! VATANA YAZIK ETMEYİN İDEOLOJİ NEYMİŞ ATATÜRKÜN TÜRKİYESİ TÜRKLÜK GİDİYOR ELDEN UYAN! CHPMHP BİRLEŞSE TÜRKİYE GENELİ 2015 TE AKP Yİ 2 YE KATLAR! İDEOLOJİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN VATAN! KUVVAYİ MİLLİYE OLUN
Khan
Bir anket şirketinin 3 kentte uyguladığı bir anket yerine her 3 kentte yapılan farklı anketler açıklanmış,öyleyse anketleri önlerine alarak AKP oylarını hangi şehirde hangi firma en yüksek gösteriyorsa onu habere almışlardır diye aklımdan geçiyor
Suat
Ak-troller MHP'li kiligina girip de kararsiz MHP secmeninin Mansur Yavas'a gitmesin diye Sn. Karakaya'yi Ankara'da iddiali gostermeye calisiyor ya cok komik oluyor. Izmirde CHP, Ist.da AKP. Ankara'da Mansur Yavas! Zira bu sefer CHPsi MHPsi yok bu isin.
rsl
Ankarada Mhp %4.5 mi saçmalamayin alo fatih anketi galiba
erol
tam fatih altaylı anketi birkere ankarada mhp en az yüzde 25 alır
mehmet
3nüde chp alır.
furkan
3ünüde chp alır diyenler.. geçen seçimde cumhuriyet mitinglerinde bir milyon kişi toplandık kesin kazanırız diyendir. aynı zaman akpye anketlerde ilk defa yüzde 50 oy alabileceğini gördüklerinde dalga geçenlerdir.
Yunus Emre
mansur yavaş alır
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör