AK PARTİ ANKARA BÜYÜKŞEHİR İÇİN KİMİ DÜŞÜNÜYOR?

Ak Parti Ankara Büyükşehir için kimi düşünüyor?
Tarih:
07 Eylül 2018
Okunma:
3827

Ankara yerel seçim anketleri başladı. Hangi parti kimi aday gösterecek? Aday adayları bir bir açıklanmaya başlasa da en önemli iki partinin Ak Parti ve CHP adaylarının kimler olacağı merak edilirken Melih Gökçek'in koltuğuna oturan isimden açıklama geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "AK Parti tarafından bana verilen her görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettim. Çalışma prensibim yaptığım işe ölünceye kadar yapacakmış gibi sarılmak, yarım saat sonra bırakacakmış gibi hazır olmak şeklinde. Bana böyle bir görev verilir ve vatandaşımız da teveccüh ederse partim adına verilen görevi en iyi şekilde yerine getiririm" dedi.

Katıldığı bir televizyon programında Başkent gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yerel seçimlerden ulaşıma, ANKAPARK ihalesinden Eryaman Stadyumu’na kadar birçok konuda değerlendirmeler yaptı. Önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday olup olmayacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Başkan Tuna, kararı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile partinin yetkili organlarının vereceğini vurgulayarak, "Partimizin yetkili organları seçimleri kazanacak kişileri aday gösterir. Bu bütün partilerde de böyledir. Neticede kazanacak kişiyi aday göstermek gerekiyor. Bunun araştırması, incelemesi yapılır. Ben aday olacağım diyerek aday olunmaz. AK Parti tarafından bana verilen her görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettim. Çalışma prensibim yaptığım işe ölünceye kadar yapacakmış gibi sarılmak, yarım saat sonra bırakacakmış gibi hazır olmak şeklinde. Bana böyle bir görev verilir ve vatandaşımız da teveccüh ederse partim adına verilen görevi en iyi şekilde yerine getiririm" dedi.

ANKAPARK ihalesi ile ilgili olarak gelinen süreci değerlendiren Tuna, "İnşallah uygun bir teklif gelir ve bizde buranın işletmesini veririz. Belediye burayı işletemez. Çünkü bu hassas bir iş. Herkes her işi yapamaz, mesela ben beyin ameliyatı yapamam. Her işin bir ustası vardır. Burasını işletmek profesyonel bir iştir. Oyuncakların işletilmesi, bakımı ayrı bir iştir. Bu işi yapan yurt dışı bağlantılı firmalar var, teklifleri de oluyor. Bu hassas ve riskli bir iş ve belediyenin yapabileceği bir iş değildir" dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör