AK PARTİ ANKARA VE İZMİR ADAYLARI BU İSİMLER Mİ?

Ak Parti Ankara ve İzmir adayları bu isimler mi?
Tarih:
06 Kasım 2018
Okunma:
10980

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Mehmet Özhaseki'nin Ankara, Süleyman Soylu'nun da İzmir adayı olacağının konuşulduğunu aktardı. 

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 'HAYIR' DEMEDİ, 'BAKARIZ' DEMEDİ"

Binali Yıldırım'ın İBB Başkan adayı olacağına ilişkin kulisler bugün çok hareketliydi Meclis'te. Grup toplantısı her zamankinden daha kalabalıktı. Aday adayları da gelmeye başladılar. Kulis yapıyorlar.

Kulislerde Binali Yıldırım'ın ismi konuşuluyordu. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hayır' demedi, 'bakarız' demedi. "Takvim içinde hayata geçiririz" dedi.

ÖZHASEKİ'NİN ANKARA ADAYLIĞI KESİN GİBİ

Cumhurbaşkanı MKYK'dan da üç büyükşehir için isim istedi. Bu sonuçlar Cumhurbaşkanı'nda.

Ankara kritik bir şehir. Burada iki isim öne çıkıyor. Süleyman Soylu ve Mehmet Özhaseki. Ancak partililerin büyük bir kısmı Ankara'da Mehmet Özhaseki'nin adaylığının kesinleştiği görüşünde.

İZMİR İÇİN SÜLEYMAN SOYLU

Süleyman Soylu için İzmir'den de aday gösterileceğini söyleyenler, buna işaret edenler var. MKYK'da isim alınırken Süleyman Soylu'nun yazıldığını biliyoruz.

İzmir için Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve genel başkan yardımcısı Hamza Dağ'ı önerenler olduğu da konuşuluyordu.

Ankara'da Özhaseki, İstanbul'da da Binali Yıldırım aday gösterilirse iki isim Meclis'te eksilmiş olacak seçilirlerse. Ancak milletvekillerinin belediye başkan adayı olması durumunda milletvekillikleri hemen düşmüyor. Yani seçim propagandaları sonuna kadar aynı zamanda vekil olarak kalıyorlar.

Eğer kazanırlarsa, 15 gün içerisinde bir tercih hakkı kullanmaları gerekiyor. Belediye Başkanlığından yana tercih yaparsa milletvekilliği düşüyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

komünist
AKP mecliste azınlıktayken vekil sayısını tamamlayan kellelerin hiç birini yerel seçime feda etmez
Necla yalçın
Süleyman soylu bakanımız iç işleri bakanlığında kalmalı devam etmeli diyorum benim görüşüm
Merve Güleryüz
Sülayman Soylu'nun Belediye Başkanlığıyla heba edilmemesi lazım.Süleyman bey İçisleri Bakanlığında çok başarılı, sayesinde huzurla dolaşıyoruz, teror-uyusturucu vb her çesit musibetten onun sayesinde korunuyoruz .İçişleri Bakanlığında yeri doldurulamaz bir isimdir kendileri.
Feyyaz soylu
Ceylanpınar ilçesinde huzur refah için 15 yılık tecrübe siyle ceylanpınarın tercihi Feyyaz soylu
nurettin deniz
murat canyurt Erzurum için çok büyük bir avantaj olarak görüyorum.25 yillik belediyecilik tecrubesi ile yakutiye ilçeşinde 5 yilda çok büyuk projelere imza atacağina inancim coktur.bu kutlu yolda başarilar diliyorum.Rzurumun öz evladi Murat CANYURT
Feridun
Tercubeli birisinin ol.masi basarili olur

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör