AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI ANKET İLE BELİRLEYECEK

Ak Parti belediye başkan adaylarını anket ile belirleyecek
Tarih:
13 Eylül 2018
Okunma:
4406

Ak Parti adaya daylarını belirleme sürecinde yapılan seçim anketlerinin etkisinin olup olmadığı merak ediliyordu. İlk kez seçim anketi çalışmaları ile aday adaylarının belirlenmesindeki etki dile getirildi. Ak Parti yerel seçimde belediey başkanlıklarına aday göstereceği isimleri bir dizi elemeya tabi tutacak. İşte seçim anketi yönteminin de olacağı o eleme krtiterleri.

31 Mart 2019'daki yerel seçim için aday belirlemede işi sansa bırakmak istemeyen AK Parti, yüz yüze mülakatlarda yaşanabilecek manipülasyonu aşmak için “tele-sms-whatsapp” anketi sistemini devreye soktu. Bu hafta başlayan çalışma ile vatandaşa başkandan, belediyeden memnun olup olmadığı ve kimi başkan olarak görmek istediği soruluyor. Seçim anketleri ilk kez bu kadar önem kazandı. Aday adayları kendilerini tanıtmak için reklam ve tanıtıma daha da ağırlık verecek.

AK Parti, yerel seçimlere yönelik çalışmalarını hızlandırırken; halkın belediyelerden beklentilerini tespit etmek için de saha araştırmalarına devam ediyor. Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından belirlenen başkan yardımcıları sorumlu oldukları bölge ve illerde çalışmalarına başladı. Teşkilatlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya gelen başkan yardımcıları, halkın taleplerine kulak veriyor. Daha sonra halktan gelen talepler değerlendirilerek çıkan sonuçlar rapor haline getirilecek.

ADAY BELİRLEMEDE  FARKLI ÇALIŞMA

Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen medya organının haberine göre; AK Partili bazı belediyelerin, seçmenin bakışını ölçmek için SMS yoluyla hemşehrilerine sorular sormasının ardından Genel Merkez hem SMS yollayarak hem de telefonla arayarak halkın memnuniyetini öğreniyor. SMS’lerde “Belediye başkanından memnun musunuz?”, “Belediyenin çalışmasından memnun musunuz?”, “Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?” gibi sorular yöneltiliyor.

ANKETİN AMACI GÜVENİLİR SONUÇLARA ULAŞMAK

AK Parti kaynakları, yüz yüze yapılan anketlerde vatandaşlarda manipülasyona neden olabileceği düşüncesiyle böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, en doğru cevabın SMS yoluyla öğrendiklerini vurguladı. Bir hafta içerisinde gelen cevapları rapor haline getirecek olan AK Parti, başkan yardımcılarından gelen sonuçlarla da karşılaştıracak.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 3 Yorum

Baris
Sayin cumhurbaskanim sizin en iyisini sececeginize şüphemiz kuşkumuz yok vandan yaziyorum ben sizin icin yillardir partimize mücadele veren elinden geleni yapan size cok derinden hisler besleyen Mehmet Biliciyi denemenizi fikrimle bilgilendirmek isterim karar sizindir saygilarimla
Serikli Kardeşler
Sayın Cumhurbaşkanımız biz Antalya Serik İlçesi olarak av.ALİ SÜLEK i istiyoruz en önemlisi vizyonu ter temiz insan toplumda sevilen bi insan kesin kazanmak istiyorsanız SERİK ALİ SÜLEK diyor
Yusuf Yağmur
Ak Parti Sivas Belediye Başkanlığına Adaylık çalışmalarına başladım.yalnız gezerken korkmadan tepkilerini isteklerini beklentileri soruyor söylüyorlar. Anketlerde çok etkin ama vatandaşı bire bir de dinlemek gerekir. Sivasta gezilerimde soruyorum tanıyoruz Başkan olarak görmek istiyoruz diyorlar. Yusuf Yağmur deyince sarılıyorlar Yusuf Yağmur AK Parti Sivas 2019 Belediye Başkanlığı A. Adayınız

31 Mart Yerel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

Oy Ver
Sonuçları Gör