AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI ANKET İLE BELİRLEYECEK

Ak Parti belediye başkan adaylarını anket ile belirleyecek
Tarih:
13 Eylül 2018
Okunma:
5536

Ak Parti adaya daylarını belirleme sürecinde yapılan seçim anketlerinin etkisinin olup olmadığı merak ediliyordu. İlk kez seçim anketi çalışmaları ile aday adaylarının belirlenmesindeki etki dile getirildi. Ak Parti yerel seçimde belediey başkanlıklarına aday göstereceği isimleri bir dizi elemeya tabi tutacak. İşte seçim anketi yönteminin de olacağı o eleme krtiterleri.

31 Mart 2019'daki yerel seçim için aday belirlemede işi sansa bırakmak istemeyen AK Parti, yüz yüze mülakatlarda yaşanabilecek manipülasyonu aşmak için “tele-sms-whatsapp” anketi sistemini devreye soktu. Bu hafta başlayan çalışma ile vatandaşa başkandan, belediyeden memnun olup olmadığı ve kimi başkan olarak görmek istediği soruluyor. Seçim anketleri ilk kez bu kadar önem kazandı. Aday adayları kendilerini tanıtmak için reklam ve tanıtıma daha da ağırlık verecek.

AK Parti, yerel seçimlere yönelik çalışmalarını hızlandırırken; halkın belediyelerden beklentilerini tespit etmek için de saha araştırmalarına devam ediyor. Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından belirlenen başkan yardımcıları sorumlu oldukları bölge ve illerde çalışmalarına başladı. Teşkilatlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya gelen başkan yardımcıları, halkın taleplerine kulak veriyor. Daha sonra halktan gelen talepler değerlendirilerek çıkan sonuçlar rapor haline getirilecek.

ADAY BELİRLEMEDE  FARKLI ÇALIŞMA

Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen medya organının haberine göre; AK Partili bazı belediyelerin, seçmenin bakışını ölçmek için SMS yoluyla hemşehrilerine sorular sormasının ardından Genel Merkez hem SMS yollayarak hem de telefonla arayarak halkın memnuniyetini öğreniyor. SMS’lerde “Belediye başkanından memnun musunuz?”, “Belediyenin çalışmasından memnun musunuz?”, “Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?” gibi sorular yöneltiliyor.

ANKETİN AMACI GÜVENİLİR SONUÇLARA ULAŞMAK

AK Parti kaynakları, yüz yüze yapılan anketlerde vatandaşlarda manipülasyona neden olabileceği düşüncesiyle böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, en doğru cevabın SMS yoluyla öğrendiklerini vurguladı. Bir hafta içerisinde gelen cevapları rapor haline getirecek olan AK Parti, başkan yardımcılarından gelen sonuçlarla da karşılaştıracak.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 13 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Halkın içinden
Hikmet İRVENi istiyoruz güzel ercişimize bizi duy sayın başkanım unutma bizi
Öskan
Diyarbaki cermik belediye baskani sayin mehmet yesilmese istiyoruz sayin cumurbaskanim
Hakan
Bizde tatvan da mepus kara gormek istiyoruz
Metin aslan
K.maras goksunda mustafa coskun kaleyi görmek istiyoruz.
Mehmet Ali İmamoğlu
Bursa Orhangazi den, Mehmet imamoğlunu destekliyorum
serinhisar
Denizlinin Serinhisar ilçesinde partinin içinden gelen belediyeyi düzene sokabilecek halkı dinleyebilecek birini istiyoruz.Basimiza içkici biri gelsin istemiyoruz.Biizim için en ideal aday aile yaşantısıyla olsun işinde gösterdiği başarıyla olsun örnek biti Şeref Turhan
Fatoş
Ayaşta Hakan Deniz'i istiyoruz başka adayı desteklemiyoruz... Anket yapılsın araştırılsın dayatma adaylar atamalar istemiyoruz artık yoksa 15 sene daha Ayaş elden gider.
bozovalı
sayın cumhur başkanım biz şanlıurfa bozova ilçesine mafya ağa eli silahlı aday istemiyoruz gerçekten akpartiye gönül vermiş ak parti nin bir neferi olarak bildigimiz tanıdığımız okumuş kültürlü ve belediyeciligi büyük şehirde daire başkanlığını yapmış çevresinde sevilen birini istiyoruz ak partiye çok şey katacak biri mahmut ATÇI nın bozovada aday olmasını istiyoruz adayımız mahmut ATÇI
Süleyman
Ümraniye nin başına Yücel aydın görmek isteriz
Ahmet inci
Caliskan guvenli vatansever durust dogru yoldan sasmayan....mahmut kucukdoganin secilecegine inaniyoruz
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör