AK PARTİ GENEL BAŞKANI KİM OLSUN ?

Ak Parti Genel Başkanı Kim Olsun ?
Tarih:
30 Eylül 2013
Okunma:
4109

AK Parti tüzüğü gereği Başbakan Erdoğan önümüzdeki genel seçimlere katılmayacak. Köşk'e çıkmayı planlayan Erdoğan'ın yerine kimin geleceği ise belli değil. Yapılan bir anketle, halka Erdoğan'ın yerine kim gelsin diye soruldu.

Yapılan bir kamuoyu araştırmasında, Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e çıkması halinde yerine kimin gelmesi gerektiği sorusuna cevap arandı. Ankete katılanların önemli bir bölümü Abdullah Gül derken, ikinci sırada Numan Kurtulmuş yer aldı.
 
Konsensus 81 ilde yaptığı seçim anketinde, 'Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?' diye sordu. Ankete katılanlartın yüzde 50.1'i 'Ak Parti' yanıtını verirken, yüzde 26.9'u 'CHP' dedi. Ankete göre MHP'nin oyu 12.7, BDP'nin oyu ise 7.9.
 
PARTİNİN BAŞINDA GÜL'Ü GÖRMEK İSTİYORLAR
 
Seçmenlere ayrıca, Başbakan Erdoğan'ın herhangi bir sebeple Ak Parti Genel Başkanlığı'nı bırakması halinde hangi ismi partinin başında görmek istedikleri de soruldu. Seçmenler bu soruya, yüzde 35.9 ile 'Abdullah Gül' cevabını verdi. Gül'ün ardından seçmenin gözdesi ise Numan Kurtulmuş. 
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 16 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
OSMAN KARA
sonuna kadar MHP, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
bozkurtlar
ak partinin başına kim gelirse gelsin nafile artık vız gelir tırıs gider adamlar korkusundan seçim barajını kaldıracağına ne bdp çıksın diyor nede mhp onun için daraltılmış seçim getiriyorlar hala vesayet altında olan ve devlet içinde devlet olan iktidar var
murat
akpartinin başına kılıçtaroglu geçsin akparti seçimkaybeder belki chp iktidarolur imamhtipler kapanır ezan türkçe okunua.
seçmen
Bir seçmen olarak süleyman soyluyu genç ve dinamik buluyorum. daha başarılı ve atılgan biri akp nin oy oranını en az % 20 artırır diyorum
Saffet
AKPnin genel başkanı bebek denen mahluk Apo dur. Hiç kimse talip olmasın
Saban Sabanoglu
Biri sinsi icten pazarlikli,biri yalaka dönek gelin ahali secimlerde bunlarin üstüne binek...
05555505
bence eşbaşkanlık geliyor apoda akp ye eş başkan olsun çok iyi yönetirler!!!!!!!!
hakan
cumhur başkanını halk seccene göre recep tayıp erdogan gelmesı ımkansız
yorumcu
bizim mahallenin bakkalı vardı dur bakalım bir düşüneyim hıh tamam şimdi buldum bakkal mehmet usta olsun vallaha çok güzel başkanlık yapar türkiyeyi zarardan kara geçirir valla
John Doe
Hepsinin cani teker teker cehenneme.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör