AK PARTİ İÇİNDE YAPILAN ANKETİN ÇOK ÇARPICI SONUÇLARI

Ak Parti içinde yapılan anketin çok çarpıcı sonuçları
Tarih:
27 Haziran 2014
Okunma:
2659

Başbakan Erdoğan’ın 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adaylığının açıklanmasına sayılı gün kaldı.

 1 Temmuz Salı günü, AK Parti’nin gövde gösterisiyle açıklanacak adaylık için vekiller heyecanla imza verirken diğer yandan da sonrasına ilişkin tahminlerini birbirleriyle paylaşıyor. Meclis’te ve AK Parti Genel Merkezi’nde konuşulan tek konu, Erdoğan sonrası AK Parti’ye ilişkin senaryolar. Erdoğan’ın kafasındaki planı kestiremeyen vekiller, onun kamuoyu önünde yaptığı her açıklamayı kelime kelime analiz ederek bir çıkarımda bulunmaya çalışıyor.
 
GÜL, İLK SIRADA
 
Edinilen bilgiye göre, parti içinde yapılan “Kimi başbakan olarak görmek istersiniz?” sorusunda beş isim ön plana çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ilk sırada yer alırken ikinci Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, üçüncü isim Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dördüncü isim Ali Babacan ve beşinci isim ise Erdoğan’ın danışmanlığına getirdiği Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım oldu. Arınç’ın “siyasete veda edeceği” yönündeki mesajı dikkate alındığında Gül’ün bir sonraki aday Davutoğlu ile arasındaki farkın belirgin düzeyde olduğu ifade edildi.
 
Kasım’da olası bir erken seçim sonrası konuşulan senaryolar hakkında kulislere göre, AK Parti, üç farklı görüşün kamplaşması içerisinde. Çoğunlukta olan Gül’cüler, partiyi birarada tutacak kişinin sadece Abdullah Gül olduğunu dillendiriyor. Bir başka grup ise genç milletvekillerinin de içerisinde bulunduğu Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olması gerektiğini düşünenler. Bunların dışında bir başka milletvekili grubuna göre ise “Başbakan’ın kim olacağının bir önemi yok. Erdoğan, Köşk’e çıktıktan sonra partiyi de aktif biçimde yöneteceği için sorun yaşanmaz” görüşünde.
 (DİLEK GEDİK/TARAF)
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

RabbekuL
Davutoglu digerlerine gore daha aktif ve kararli. Abdullah gul ise ilimli. Bulent arinc bence Akp nin fikir onderlerinden biri olarak kalmaya devam etmeli. Numan beyede yakisir bu gorev.
serkan
ey İSLAM alemi haydin MİLLİ GÖRÜŞ E
usta
Bence abdullalh gül veya eskilerden biri kesinlikle olmamalı, partiyi daha yükseğe çıkaracak yeni yüzlerden biri seçilmeli. Ki bu da Davutoğlu yada Kurtulmuştur.
RTE
HELLLLLLLLAAAAAAAALLLLLL YAKIŞIR ERDOĞAN YÜRÜ YÜRÜ BU MİLLET ARKANDA
aydın çezik
sayın abdullah gül olmasa hakan fidan

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör