AK PARTİ İL YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ!

Ak Parti İl Yönetimi İstifa Etti!
Tarih:
02 Aralık 2013
Okunma:
4803

AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 13 yönetim kurulu üyesi, yerel seçimlerde Bingöl belediye başkanı adaylığı konusunda genel merkezle ters düştükleri gerekçesiyle partilerinden istifa etti.

AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay, seçim sürecinde partisinin zarar görmemesi için yönetim kurulu ile birlikte kendisinin de istifa ettiğini belirterek, "Aslında partimi bırakmak istemiyorum. Yönetimimizdeki üyelerin çoğunluğu istifa etti. Ben yine Ak Partiliyim, Tayip Erdoğancıyım.

Arkadaşlarımın istifa etmesiyle bende partimi daha fazla zora sokmamak için istifa ettim. Aslında ben böyle bir girişirimde bulunmak istemezdim. Şu anda arkadaşların çoğu istifa etti. Bende istifa etmek zorundayım" dedi.

ADAYA TEPKİ VAR
Yeniden seçilecek yönetimin önünü açmak istediklerini söyleyen Çalbay, "Belediye başkanlığındaki isim için istifa etmiyorum. Halkın tepkisi ve yönetimin tepkisini gözeterek istifa ediyorum. Olay duyulduktan sonra telefonumuz susmuyor. Halkın ve yönetimin adaya karşı bir tepkisi var. Ben ise aday için değil, halkın ve yönetimin tepkisi gözeterek istifa etmek zorunda kaldım.

Bende istifa edeyim ki yeni teşkilat hızlı bir şekilde şekillensin. Ben partinin zor durumda kalmasını kesinlikle istemiyorum. Benim etrafım boşaldı, kiminle hareket edip çalışacağım. Arkadaşlarımı ikna edemedim, kararlarını vermişlerdi. Biz ayrılacağız diyorlar. Bunu bakana ilettim, durumu anlattım. Bakan, 'arkadaşları ikna etmeye çalış, ben haftaya geleceğim, oturup konuşacağız' dedi.

Maalesef arkadaşları ikna edemedim, istifa ettiler. Ben istifa etmesem bile bu saatten sonra teşkilatı oluşturamam. Arkadaşlarda ikna olacak gibi değil. Aday açıklanmadan önce halkımızın dershane konusunda da tepkisi vardı. Aday açıklandıktan sonra aday tepkisi de dershanelerle birleşince böyle bir sonuç çıktı" dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 9 Yorum

fatih
Allah beddua edenlerin cezasını versin.daha çok beklersiniz. üçü gider beşi gelir.
hasan kır
allah belasını verecek islam tuşmanlarını
hıdır aktaş
bunlar türkiye genelinde parça parça olur inşallah,allah cezasını verecek bunların.
mehtap
karadeniz'de taşlanacak duruma geldiler sıradaki istifa giresun'dan,trabzon'dan gelsi
anketçi
şöyle düşünüyorum artık kürd halkı oyuna sahip çıkacak ve bu yarışta neden bende olmayım diyecek birseçim ben şöyle bir sonuç çıkacağına inanıyorum ak parti bu seçimde doğu ve güney doğudan istediğini alacağını hiç zannetmiyorum özellikle urfadan ve bingölden
ANDROMEN
Farkeden birşey olacağını sanmıyorum bunlar BDP ye gider aynı zihniyet zaten
T.C NARTANESİ (26)
BELEDİYE SEÇİMLERİNDE ÖYLE BİR HEZİMETE UGRAYACAK Kİ AKP ZATEN HEPSİ İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALACAKLAR BİR YERDEN BAŞLASINLAR ARTIK
RIZA
MERAK ETMEYİN DAHA ÇOK İSTİFALAR GELECEK AKPDEN ALLAHIN İZNİYLE
ALLAH CEZALARINI VERSİN AKP'NİN
ALLAH'A DUA ETMİŞTİM SEN BU VATANI BÖLMEYE ÇALIŞANLARA ACI ÇEKTİR SÜRÜNSÜNLER DİYE ALLAH DUALARIMI KABUL EYLEDİ İNŞALLAH DEVAMI GELİR

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör