AK PARTİ İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KADIN OLACAK

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kadın olacak
Tarih:
09 Eylül 2018
Okunma:
2651

2019 yerel seçimlerinin en fazla merak edilen soularından biri de Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı. İddialar çok fazla olsa da gündemde konuşulan bir isim var. Son 10 gündür adı adaylık konusunda geçen bir kadın ama ismi henüz açıklanmadı. Adayın büyük bir ihtimalle u tartışılan isim olması bekleniyor.

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının herkesin tanıdığı bir iş kadını olduğunu yazdı.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak? Bugüne kadar birçok isim gündeme gelirken. Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'ten bomba bir kulis bilgisi geldi: "AK Parti'nin İstanbul adayı olarak herkesin aşina olduğu bir iş kadınının ismini duyuyorum..." Zeyrek, "AK Parti’nin özellikle CHP’nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor" dedi.

ERKEN SEÇİM OLASILIĞI VAR MI?..

Deniz Zeyrek, "Belediye seçimi dedikoduları" başlığıyla yayımlanan yazısında "Erken seçim tarihini değiştirmek için Anayasa değişikliği gerektiğinden CHP'nin MHP ve AK Parti'ye destek vermesi lazım. CHP bu konuda destek vermeyeceği gibi MHP de erken yerel seçime sıcak bakmıyor" görüşünü dile getirdi.

CHP'NİN KALELERİNE CHP'LİLERİN DE OY VERECEĞİ ADAYLAR...

"AK Parti'nin özellikle CHP'nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor" ifadesini kullanan Zeyrek, şöyle devam etti: "Parti yetkilileri, İzmir, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde merkez seçmenin oylarını alabilecek, AK Parti orijinli olmayan 'merkez-sağ/demokrat' isimlerin aday gösterilebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'de aynı işi yapabilecek çok önemli isimler olmasına karşın Ziya Selçuk, Ruhsar Pekcan, Bekir Pakdemirli gibi isimleri bakan yapması bu görüşe dayanak olarak gösteriliyor" ifadelerini kullandı.

SON 10 GÜNDÜR O İSMİ DUYUYORUM...

"Son 10 günde AK Parti'nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum" diyen Deniz Zeyrek, "AK Parti'nin bu stratejisinin iki dayanağı daha var; CHP içindeki çekişme. Aday olamayanların adaylara ve yeniden aday olan başkanlara yönelik olumsuz tutum ve kampanyaları ile parti içi kavgalara kızan CHP seçmeninin sandığa gitmeme ihtimali."

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör