AK PARTİ, KALESİNİ BÜYÜK BİR FARKLA KAYBEDİYOR!

Ak Parti, kalesini büyük bir farkla kaybediyor!
Tarih:
11 Ocak 2019
Okunma:
59259

Seçimlere üç aydan az bir zaman kalmasına rağmen seçim anketleri ile ünlü araştırma şirketlerinin araştırma sonuçlarını yayımlamıyor olmaları dikkat çekerken secimanketi.tv olarak ülke genelinde bölgesel olarak yapılan araştırma sonuçlarını da sizlere ulaştırma gayreti içindeyiz

Türkiye'de Ak Parti'nin kalesi olarak bilinen ilk 3 şehirden biri olan Kahramanmaraş'ta bir anket yapıldı. Şehrin en fazla ziyaret edilen internet sitesi haber46.com'da yapılan anket hala devam ediyor. Şu ana kadar katılım 3000'i geçti.  Ankette ziyaretçilere "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı kim olmalı" diye soruldu ve 2 seçenek eklendi. Bu seçeneklerden biri Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, diğeri de CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve aynı zamanda CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç. 

Şu ana kadar verilen oylarla çok sürpriz bir durum ortaya çıktı. CHP adayı Ali Öztunç yüzde 69,5 oranıyla önde görülürken Ak Parti adayı Hayrettin Güngör'e destek yüzde 30,5'te kaldı.

CHP adayı Ali Öztunç Haziran ayında miletvekili seçildi ve şehrin bütün sorunlarını dile getirmeye, toplumun tüm katmanlarına kulak vermeye çalıştı. Ak Parti'nin Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç aday gösterilmedi. Ak Parti, Kahramanmaraş'ta çok da tanınmayan bir ismi aday gösterdi. Erkoç'un aday gösterilmemesine sebep olarak da Kahramanmaraş itfaiyesinde düzenlenen defile gösteriliyor.

İşte Kahramanmaraş seçim anketinin sonuçları:
Kahramanmaraş yerel seçim 2019 seçim anketi sonucu

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Sami46
Ali Öztunç adamın dibidir. İyi ki milletvekili seçilmiş. Başkan da olur inşallah. Şehir planlaması adına son 5 yılda şehir geriye gitti. Zenginlerin rant kapısına dönüştürüldü Kıbrıs Meydanı'na güya yol yaptılar ama Yaşar Pastanesi'ne durak yeri verdiler. Giden arabalar orada tıkanıyor. Bunu görmemek için kör olmalı insan

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör