AK PARTİ MHP İTTİFAKINDAN İLK AYKIRI SESLER

Ak Parti MHP ittifakından ilk aykırı sesler
Tarih:
24 Şubat 2018
Okunma:
702

3 Kasım 2019 Genel seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak gerçekleştirmek için aylardır yapılan çalışmalar sonuç verdi ve artık Ak Parti ile MHP'nin seçimlere birlikte gireceği konusu kesinlik kazandı. Parti içinde çok fazla eleştiri olamzken özellikle MHP seçmeninin bu ittifaka sıcak bakmadığı araçtırmacılar tarafından dillendiriliyor. Hükumetin tüm politikalarına onay veren MHP'den Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda eleştiriler yükseldi.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararı, ittifak ortağı MHP’yi endişelendirdi. Satışa karşı çıkan MHP’li vekiller, “Geri dönüşü zor olur, fabrikalarımıza dokunmayın” dedi, ittifaktan ilk kriz haberleri gelmiş oldu...

Hükümetin 14 şeker fabrikası satma kararı, ittifak ortağı MHP'yi de endişelendirdi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, “Şeker fabrikalarının özel bir konumu var. Özelleştirilmesi meselesi üzerinde, çok iyi düşünülmesi gerekir. Bir adım atıldıktan sonra, geri dönüşü zor olur. Hükümeti daha dikkatli davranmaya davet ediyorum” dedi. Usta TBMM'de yaptığı açıklamada, “Özellikle doğudaki şeker fabrikalarının, doğunun kalkınması açısından önemi var. Buradaki fabrikaların tam kapasiteyle çalışmasının sağlanması lazım” dedi ve şunları söyledi: “Şeker fabrikalarının özelleştirilme meselesi üzerinde çok iyi düşünülmesi gerekir. Tarım sektörü boyutu, istihdam boyutu, üretim boyutu, gelir dağılımı boyutu var. Bir adım atıldıktan sonra geri dönüşü zor olur.”

YATIRIM GELMEZ

MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın da satış listesinde bulunan Erzurum şeker fabrikasının satışına karşı çıktı ve “Bu bölgeye yatırım gelmez. Çünkü yatırımcı bir koyup 5 alacağı, 10 alacağı yere yatırım yapar. Bari kamu yatırımları noktasında pozitif bir ayrımcılık göstererek Erzurum Şeker Fabrikası'na dokunmayın” dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Saadet nerde?
Saadet Partisi neden yok oylamada bu haksizlik!

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör