AK PARTİ SEMPATİZANI YAZAR 8 ANKET SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ!

Ak Parti Sempatizanı Yazar 8 Anket Sonucunu Değerlendirdi!
Tarih:
18 Temmuz 2014
Okunma:
2301

Ak Parti sempatizanı yazar Süleyman Özışık'tan 8 anket sonucuna genel bakış. Hangi anket şirketleri daha tarafsız? Hangileri taraflı ve yandaş? Sonuçlar e derece doğruyu yansıtıyor?

Süleyman Özışık, açıklanan 8 anket sonucunu bugünkü köşesinde değerlendirdi.

İşte o yazısı:

Seçim dönemi yaklaştıkça anketler ardı ardına açıklanıyor. Şu an görünen tabloya bakılırsa Erdoğan önde görünüyor.

Bu yazıyı yazmadan önce açıklanan 8 anket sonucunu gözden geçirdim. 5 ayrı araştırma sonucuna göre Erdoğan'ın oy oranı yüzde 50 bandının üstünde görünüyor. Hatta AK Parti liderinin daha ilk turda ipi göğüsleyeceğini söylüyor bu anket sonuçları.

Diğer 3 anket sonucu ise biraz farklı. Bu araştırmayı yapan şirketlerin hangileri olduğunu anlattığımda neden "Biraz farklı" dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Anketlerden biri Gazici isimli şirkete ait. Yazdığı rakamları burada bir kez daha yazıp sizi gülme krizine sokmayacağım. Bu şirketin anket sonuçlarına bakılırsa Erdoğan'ın işi yaş!

Öyle böyle değil yani!...

Araştırma sonuçlarına bakılırsa Ekmeleddin bey Erdoğan'ın çok ama çok üzerinde.  AK Parti seçmeni büyük, ama çok büyük kitleler halinde çatı adayına meyletmiş...

Bunun sebebi ne olabilir diye düşündüm sonuçlara bakarken...

Yani bir insan, bir ay önce sürpriz yumurtadan çıkar gibi çıkan birini hiç tanımadığı halde cumhurbaşkanı olarak seçmek isteyebilir mi?

İsteyebilir ama bu siyaset sahnesinde pek olmaz! Olsa olsa Emrah'ın filimlerinde olur! "Selcan bak bu amca bize ekmek verecek! Amca! Size Cumhurbaşkanım diyebilir miyim?"

Gördüğünüz gibi filmini bile çeviremiyor insan, replik olarak dahi sırıtıyor!

İkinci araştırma şirketi Sonar!

Hatırlamayanlar olabilir diye yine ben hatırlatayım. Bu araştırma şirketi "2011 seçimlerinde AK Parti yüzde 39'dan fazla oy alamaz demişti. Ancak AK Parti o seçimde yüzde 49 nokta bilmem kaç almıştı. Yine aynı şirket son yerel seçimden önce, "AK Parti'nin oy oranı yüzde 29 çıkabilir" demişti. AK Parti o seçimde de yüzde 45 almıştı.

O kadar güvenilir ve garantili bir araştırma şirketi ki bir seçimde 10, diğer seçimde 15 puan farkla yanıldı!

Gelelim bir diğer anket sonucuna!

O da cemaat kanadının yayınladığı bir anket sonucu. Yine biraz geriye gidecek olursak, muhteremler yerel seçimlerden önce, "AK Parti'nin oy oranı yüzde 35'in üstüne çıkamaz" diyordu. Rüyalarına giren Peygamber efendimizi kamyonet kasasına bir ışık huzmesi şeklinde bindirdiler. Yetmedi tur attırdılar ama nasıl olduysa AK Parti onlara da seçimde 10 puanlık bir tur bindirdi!

Onlar da yeniden sahnede ve bir kez daha Erdoğan'ın yüzde 30'lar civarında oy alacağını salık veriyor. Bu kez işin içine peygamberimizi de katmamışlar. E zaten Cebrail'le de henüz tanışmamışlar.

Haberi kimden aldıkları belli değil ama, anketi STV genel merkezinde yaptıkları besbelli!

Dikkat ederseniz, "3 seçim anketi farklı" dedim. Ancak bir anket daha var. Kemal Kılıçdaroğlu bir sabah makamına geliyor ki aaaa anket! Üstelik masasında duruyor bu anket. Anketin sonuçlarına göre Erdoğan ile Ekmeleddin İhsanoğlu arasında kala kala, 2 puan fark kalmış!

Anketin sonuçlarını CHP'li Aytun Çıray şu ilginç cümlelerle açıklıyor:

"Biz de ciddi anket firmalarına anketler yaptırıyoruz. Yaptırdığımız son ankete göre Başbakan ile Ekmeleddin Bey arasındaki puan farkı 2'ye düşmüş durumda. Ekmeleddin Bey, yüzde 38,1, başbakan yüzde 39,8 gözüküyor"

Açıkladığı rakamları yanyana, alt alta, üst üste topluyorum, yüzde 77.09 ediyor. Geri kalan yüzde 22.01'lik oy oranı da Selahattin Demirtaş'a gidiyor herhalde...

Yemişim böyle ciddi anket firmasını be!

Yerel seçimlerde bile yüzde 45 alan bir partiyi Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 40'a düşüren bir anket şirketinin her tarafı ciddi olsa kaç yazar!

Dikkat edin! Anketi kimin yaptırdığı belli değil. O kadar ciddi bir anket şirketi ki, yayınladığı araştırma sonucunu ismini vermeyerek açıklıyor!

CHP'li seçmeni kandırmaktan kolay ne var! Dünya üzerinde şeker vermeden kandıracağın tek kesim. Açıkla bir rakam, hemen inanır!

Anket yapmak bu kadar kolaysa buyrun bir de benim anket sonucuma bakın o zaman!

Hepiniz şahitsiniz ve biliyorsunuz ki ben de çok ciddi bir adamım. Geçenlerde bu ciddiyetimi takınıp iki CHP'li arkadaşa seçimi kimin kazanacağını sordum, ikisi de "Ekmeleddin İhsanoğlu" dedi.

Sonuçları açıklıyorum: Çatı adayı yüzde yüz seçimi alır!

Yerseniz!

Aytun Çıray 2 puan demiş ya. "Siz o ikinin sonuna bir sıfır ekleyip öyle değerlendirin" derim ben. O fark önümüzdeki günlerde kapanır mı peki?

O farkı kapatmak için çoook fırın EKMEK yemek gerekiyor!

****

Sevgili kardeşlerim.

Bugün izin verirseniz sizinle önemli bir not paylaşarak yazıyı noktalamak istiyorum.

Yaklaşık iki aydan beri Kanal A televizyonunda "Apolitik" adında bir programın daimi konuğuyum. Her hafta Cuma gecesini Cumartesi gününe bağlayan saatte, yani saat 00.15'te Savcı Sayan, Mehmet Toprak, Mustafa Öztürk ve ben gündemi dilimiz döndüğünce yorumlamaya çalışıyoruz.

İlk defa çok iddialı bir şekilde sizi bu programı izlemeye davet ediyorum. Çünkü bu programda Uzun süre konuşulacak bazı olayları ilk kez kamuoyu ile paylaşacağız.

Hakan Fidan gözaltına alınmadan önce Erdoğan tam olarak neredeydi ve ne yapıyordu? O gün Erdoğan gerçekten ameliyat masasında olsa kendisini nasıl bir son bekliyordu?

17 Aralık operasyonunun olduğu gece hangi emniyet müdürü nasıl bir kaset izletilerek susturuldu. O emniyet müdürü operasyondan haberdar iken neredeydi? Kendisine tam olarak ne söylendi?

25 Aralık operasyonundan saatler önce kimler için "Vur" emri çıkarıldı. O gece Erdoğan'ın evinin çevresinde nasıl gelişmeler yaşandı?

Paralel yapıya yönelik operasyonlar ne aşamada ve asıl öldürücü operasyon tam olarak ne zaman başlayacak?

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

YURTSEVER
TÜRKİYE, TÜRKLER, KÜRTLER, LAZLAR, ÇERKEZLER VS. Kim bunlar, ben size söyleyeyim, bizim gibi insanlar, temelde biziz, öteki olamaz, olmamalı, insan olmadan müslüman olunmaz, insan olmadan hırıstiyan olunmaz, vs. önce insan.
AYYILDIZ
SÜLAYMAN ÖZIŞIK SEN DE YANLI YAYIN YAPIYORSUN SANA NASIL İANALIM PEKİ....
ahmet
Tipe baksana, felaket tellalığı yapıyor
bapu
bu sülüman kimdir yaaa
ali
ohhhhh be kardesim bir helal sut enmis bir insan cikti bir nebze de losun doru bir yorum yapti yasasin kardesim ama soyledin gibi chpli secmeni kandirmaktan rahat bir sey yok. birini ben soyleyim ey chpli kardeslerim ekmeleddin beyin oyu yuzde 90 lara kakmis bu yuzde 100 da cika bilir

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör