AK PARTİ, TARİHİNDE BU KADAR DÜŞMEMİŞTİ !

Ak Parti, Tarihinde Bu Kadar Düşmemişti !
Tarih:
17 Haziran 2013
Okunma:
4076

Daha önce yaptığı birçok ankette"Halk, Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan ve Gül arasında kalırsa Gül'ü seçecek" sonucuna ulaşan MetroPoll araştırma şirketi ilginç bir araştırmaya imza attı.

AK PARTİ'DE İLGİNÇ DÜŞÜŞ

Today's Zaman'a yapılan anket sonuçlarına göre bugün seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz diye soruldu. Sonuçlar Ak Parti açısından tam bir facia.

Ankete göre bugün seçim olsa AK Parti'nin yüzde 35.3'lük oranının yanı sıra CHP yüzde 22.7, MHP yüzde 14.5 BDP ise yüzde 6.2 ile öne çıkıyor. Yine aynı ankete göre kararsız seçmenin oranı ise yüzde 7.6. Ankete katılan vatandaşların yüzde 5.9'u ise "bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusunu yanıtsız bıraktı.

 ANKET SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

GÜL YİNE ZİRVEDE

Öte yandan ankete katılanların yüzde 72.5'lik gibi büyük çoğunluğu "En çok beğenilen siyasi figür" olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü gösteriyor. Bu sonuç, MetroPoll'un önceki araştırmalarında da birçok kez görülmüştü. Erdoğan ise Gül'ü yüzde 53.5 ile takip ediyor. Kılıçdaroğlu yüzde 26.7 Devlet Bahçeli ise yüzde 29.3.

ERDOĞAN 7 PUAN KAYBETTİ

2 bin vatandaşın katıldığı anket, 3-12 haziran tarihlerini kapsıyor. Bu, Gezi Parkı protestolarının başladığı zaman dilimine denk geldiği için verdiği sonuçlar açısından oldukça çarpıcı.

ANKET ZAMAN'IN İNGİLİZCE EKİNDE

MetroPoll'ün yaptığı bu araştırmanın, Zaman gazetesinin İngilizce eki olan Today's Zaman'da yer alması ise dikkat çekti. Gazete, yapılan araştırmayı İngilizce ekinde kullandı ancak Türkiye'ye satılan Zaman gazetesinde kullanmadı.

 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 13 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
ggg
Akp ye oy verenler bilgiden yoksun cahil,cühela dinle kandırılan kesimdir.Dine yalandır demiyorum ama insanların dini duygularıyla çok iyi oynuyorlar.
esra erdoğan
omarim AKP kibirinden de diktatorluk hukumetin den de kurtuluruz ! Ben bu kez CHP ye oy vericam ! kiyaslasak en çok halkin içinden olan ve gençleri anlayan ,üzgürlüğü savunan ve halkini doşunen CHP dir ! ama yinede AKP olmasindaaa
Muhammet Ali Yıldırım
Her seçim böyle yönlendirme amaçlı ve satılmış anketler çıkar ama 11 senedir seçim sonuçları ortada! AK Parti en az U-57 ve hatta ``a kadar çıkabilir!
ömer oğuz
tamam anlaşıldı bu sitede solcu ak parti oy falan kaybetmedi siz kendini kaybetmişsiniz seçimlerde görürüz
özkan tek
akp ye oy verdiğim için vicdan azabı çekiyorum
tolga
Allah Allah anti ilginç ben ve ailem de akp ye oy verdik ama bu saatten sonra degıl aılemden sulalemden bır tane oy verdırmem bu kadar kıbır sahıbı bır adama
ANTİ
BUĞÜNE KADAR AKP YE OY VERMEYEN İNSANLARIN GEZİ EYLEMLERİNDEN SONRA AKP YE OY VERECEĞİNİ DUYMAKTAYIM HATTA AKP YE BİRDAHA OY VERMEM DEYİP GEZİ EYLEMLERİNDEN SONRA AKP Yİ DESTEKLERİM DEMEKTELER.......
tarık
tayib dünyanın enbüyük diktatörü ahhh salak kafam bu yalancıya hep oyverdim
Brtg
'' Bakın Akp'yi istemiyoruz ama Chp'de iktidar olmasın'' tadında olmuş cemaatin anketi
ALİ CANDAN
inşaallah doğrudur akp yıkılır
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör