AK PARTİ TEDİRGİN! 1 YILDA 1 MİLYON İSTİFA!

Ak Parti tedirgin! 1 yılda 1 milyon istifa!
Tarih:
05 Eylül 2019
Okunma:
1377

Ak Parti'de son günlerde daha sık konuşulmaya başlanan yeni parti ve Ak Parti içinden ne kadar kişiyi etkileyeceği konusu farklı bir boyut kazandı. Yeni parti iddialarının başladığı günden bu yana yaklaşık 1 milyon Ak Parti üyesinin, partiden istifa ettiği ortaya çıktı. 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ali Babacan’ın yeni parti ile siyaset sahnesinde yer alması beklenirken, AK Parti'de ki kopuşun da hızlandığı belirtildi.

Kurucu kadrosunu bir bir yitiren AK Parti'nin son MYK’ında, Davutoğlu ile birlikte 3 ismin daha partiden ihraç edilmesi yönünde karar alınırken, ihraç kararlarına önümüzdeki günlerde yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

TABANDA KOPUŞ HIZLANDI

Öte yandan tabanından giderek uzaklaşan AK Parti'de üye sayısının hızla azaldığı ortaya çıktı.

Günboyu gazetesinde yer alan habere göre; Başta ekonomi olmak üzere son dönemde ortaya konulan politikalar vatandaşın tepkisine neden olurken, son bir yılda yaklaşık bir milyon AK Partilinin parti üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.

2018 Ağustos’unda 6. olağan kongresini gerçekleştiren AK Parti'de güncellenen üye sayısı 10 milyon 719 bin 234 olarak açıklanmıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sitesinde yer alan Temmuz 2019 tarihli son verilerde ise AK Parti'ninüye sayısı 9 milyon 931 bin 103 olarak belirtiliyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör