AK PARTİ VE MHP ARASINDA ADANA ADAYI POLEMİĞİ

Ak Parti ve MHP arasında Adana adayı Polemiği
Tarih:
20 Aralık 2018
Okunma:
68808

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhur İttifakı'nda Adana krizi yaşandığını ve AK Parti'nin, MHP'den adayını değiştirmesini istediğini yazdı.

31 Mart yerel seçimlerinde Adana'da MHP adayını destekleyecek ve aday çıkarmayacak olan AKP, gösterilen adaya tepkili.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP ve MHP'nin ortak adayının CHP-İyi Parti adayının gerisinde olduğunu ileri sürerken, anket sonuçlarının ardından AKP'nin MHP'ye adayı değiştirme önerisi sunduğunu ileri sürdü.

Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Adana’da mevcut Başkan zaten MHP’li olduğu için burada AK Parti bir aday göstermedi. Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’den oldu.

MHP de aday olarak mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü gösterdi.

Buna karşılık Millet İttifakı adına da CHP’nin çıkardığı aday Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar oldu.

Ve şu anda Cumhur İttifakı’nın en önemli sorunu da Adana haline geldi.

Aslına bakarsanız Cumhur İttifakı’nın Adana’da genel seçimde aldığı oy yüzde 46.03, Millet İttifakı’nın aldığı oy ise yüzde 39.79. Yani Adana’da Cumhur İttifakı önde bitirdi son seçimi. Ancak kazın ayağı öyle değil.

Çünkü yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında, özellikle de AK Parti için yapılan anketlerde Hüseyin Sözlü, Zeydan Karalar’ın oldukça gerisinde bir oy oranında görünüyor.

AK Parti kurmayları bu oy farkının kapanmasının mümkün olmadığını, Adana’da Hüseyin Sözlü’ye yönelik büyük bir memnuniyetsizlik olduğunu düşünüyorlar. Düşünmenin ötesinde görüyorlar.

Bu yüzden de MHP’nin Hüseyin Sözlü’nün adaylığını geri çekip, kazanma ihtimalini arttıracak, yeni bir aday göstermesi gerektiğini düşünüyorlar. Bu konuda da Bahçeli’nin ikna edilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Muhtemelen dün AK Parti lideri Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli arasında yapılacak görüşmenin de temel konusu bu olacaktı. Ancak görüşme iptal edildi. Konuştuğum tüm AK Partililer aday değişmediği takdirde Adana’nın şimdiden kaybedildiği inancında.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

alptuğ
bir mhp li olarak zeydan başkana vereceğiz
Hüseyin
Adanada zeydan kazanacakbaskanolacakAdanaya birsey yapmadı kozanda zeydan diyor
Adanayi seven bir vatandaş
Bir adanali olarak herşeyden şikayetçiyiz akp aday cikarmali aksi takdirde seçimi chp'nin adayı kazanır. Belediye çalışanları bile sözlüye oy vermeyeceklerini söylemektedirler.
İsmail222
Kesinlikle doğru.Sözlü Hem kendi partisini hemde akparti yı bitirdi...
Bir kul
Sadece adanada mı kaybedecekler İzmir Ankara İstanbula da kaybedecekler nedeni de eyt yasasıdır
adanalı
zamanında adanada chp mhp yi desteklemişti şuan ise mumkundeğil chp galip çıkacak

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 18.01.2021 Bitiş: 18.01.2021