AK PARTİ VE MHP YEREL SEÇİM İTTİFAKI KONUSUNDA ANLAŞTI

Ak Parti ve MHP yerel seçim ittifakı konusunda anlaştı
Tarih:
26 Eylül 2018
Okunma:
16023

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi ittifak görüşmelerinden ilk karar çıktı. Ak Parti ile MHP prensipte anlaşma sağladı. Belediye başkanlığı seçimleri için ittifakın ne düzeyde olacağı merak ediliyor.

AK Parti ve MHP Cumhur ittifakı'nın yerel seçimlerde de devam etmesi konusunda prensipte anlaştı. İki parti arasında gerçekleşen toplantının ardından AK Partili Özhaseki, "Bahçeli'nin söz ettiği 4 temel prensip bize ters değil" derken MHP'li Durmaz da, "Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk" diye konuştu.

AK Parti ve MHP arasında bugün iki parti arasında gerçekleşen görüşmeye AK Parti adına katılan Mehmet Özhaseki görüşme sonrasında, "Bu görüşmede detaya girmedik. Görüşmeler heyetler halinde devam edecek. Bahçeli'nin söz ettiği 4 temel prensip bize ters değil" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz da yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk. Görüşmelerimiz bundan sonra gerek iki genel başkan yardımcısı arasında gerekse heyetler olarak devam edebilir. Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Genel Başkanımızla görüşmeleri bekleniyor. Orada da belki daha kapsamlı bir değerlendirme yapma imkanı olabilir veya sonrasında daha kapsamlı çalışmalar yapılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın görüşmeleri bundan sonraki görüşmelerimize ışık tutacak. İrademizin karşılıklı olarak örtüştüğünü ifade edebiliriz" ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör