AK PARTİ YİNE İSTİFA HABERİYLE SARSILDI!

Ak Parti Yine İstifa Haberiyle Sarsıldı!
Tarih:
27 Aralık 2013
Okunma:
3090

AK Parti'de, Ertuğrul Günay'ın da aralarında olduğu 3 milletvekili ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan MYK toplantısından, AK Partili 3 vekile ihraç istemi kararı çıktı. İzmir milletvekilleri Ertuğrul Günay ile Erdal Kalkan ve Ankara Milletvekili Haluk Özdalga kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Karara gerekçe olarak; bu isimlerin son dönemde, parti disiplin ve politikalarına, temel ilkelerine ve hükümet icraatlarına aykırı; partiyi ve hükümeti tahkir ve tezyif edici sözlü ve yazılı beyanları gösterildi.


TWİTTER'DAN İSTİFA 
Kararın ardından, disipline sevk edilen vekillerden Erdal Kalkan, Twitter'dan istifa ettiğini açıkladı. Kalkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Siyasi partiler kimsenin babasının çiftliği değildir. Hele Sn Tayyip Erdoğan'ın değil, onlar milyonlarca insanın oluşturduğu sosyal varlıklardır. Hükümet ve iktidar ve parti disiplini; yolsuzlukları, hırsızlıkları, soygunu engellemek için vardır.

Bu iş burada bitmez. Yüce halkımız herşeyi görüyor. Hakem halkımız olsun. Kurtuluş Savaşı yapan bu halk bunu da çözer. Kalkınma Partisi'nden istifa ediyorum. Biliniz ki dünya dönüyor. Halkımız da aptal değil, yolunuz kapalıdır."


BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK 
Ertuğrul Günay da Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Yolsuzluklara karşı çıktığımız için istenmediğimiz yerde durmayız" diyerek istifa sinyali vedi. Günay açıklamasında bugün basın toplantısı düzenleyeceğini de belirtti. 3 vekil, yolsuzluk operasyonun ardından hükümetin tutumunu ve soruşturmada adı geçen bakanları eleştiren açıklamalar yaptıkları ve sosyal medyada bu yönde bulundukları paylaşımlarla gündeme gelmişti.


İDRİS BAL İLE BAŞLADI 
Kütahya Milletvekili İdris Bal da 'dershane' tartışmalarına yönelik açıklaması sonrası ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmiş ve ardından "Beni istemeyenleri ben de istemiyorum" diyerek istifasını açıklamıştı. AK Parti'de ayrıca, önceki gün Ordu Milletvekili Milletvekili İdris Naim Şahin, 2 hafta önce de İstanbul Milletvekili Hakan Şükür istifa etmişti.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 8 Yorum

Teyyibe
Ak gençlik dünyadan bi haber olduğun nasıl belli oluyor. İdam geri getirilse. Vatan hayinliğinden, Terör ve teröristlere destek olmaktan, Çalmaktan çırpmaktan, v.s suçlardan yağlı urganı geçirip Taksim meydanında ibreti alem için sallandıracaklar, dünya liderini
ilker81i
ak gençlik çıkarın ne _? söyle de bilelim.
velim
akp ülkenin başına gelmiş ve gelecek en büyük derttir. pkk ile iş birliği mi desen,yolsuzluklar mı desem her türlü pislik var.
17122013
bizler diz çökmeyiz ak gençli sizin gibi köle değiliz yalanı hırsızlığı kim yaparsa karşısına çıkarız siz beyninizi sattığınızdan rte ye köle olmuşsunuz ancak sizden kul köle olur hırsızları bile savunuyorsunuz sürü gibisiniz..................
ak gençlik
sizler avucunuzu yalayın dünya liderimiz sizlere diz çöktürmeye devam edecektir sizler ve sizin gibi düşünenler yargıyla gazetelerle hükümetimizin üzerine geliyorsunuz ama nafile başaramayacaksınız sizi gidi sömürgeciler sizi sizi gidi rantiyeciler sizi
Turanoğlu.
Bunların daha ne pislikleri çıkacak bakın 5-10 akpli değil 100 lercesi var belediyelere özelleştirmelere, özel şirketlere kadar gider .Bu akplier bir çoğu başta tayyip olmak üzere yahudi sionizmine hizmet etmektedir eminim bir çoğuda masondur.
şener
akp'nin içinde az olsun gururlu insanlar da varmış. tabii ordulu vekil hariç akp'nin her yaptığı şeye karşı çıkıp parasını yiyip en sonunda istifa etti. pkklılara da terörist diyordu
Semum
Bunun arkası gelecek beyler demedi demeyin tüh aha da buraya yazıyorum. Cemaat mensupları istifa edecek.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör