AK PARTİLİ BAŞKAN: RİSKLİ VE KANUNSUZ İŞLER YAPTIM!

Ak Partili Başkan: Riskli ve kanunsuz işler yaptım!
Tarih:
06 Aralık 2013
Okunma:
3297

Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı , yeniden aday gösterilmeyişiyle ilgili olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan önce Rize Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın ismini açıklayan AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’a tepki gösterdi.

Rize Belediyesi’nde basın toplantısı düzenleyen Bakırcı, Entergre Su ve Elektrik Enerjisi Üretimi projesini tanıttı. Avrupa Birliği hibe fonlarından destekli 240 milyon lira maliyetli entegre su projesi ile kentin su alt yapı ihtiyaçının tamamının giderileceğini anlatan Bakırcı, yeni dönemde aday gösterilmeyişiyle ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi:

“Aday adaylığımdan önce Gümrük ve Ticaret Bakanı Rize Milletvekilimiz Hayati Yazıcı ile milletvekilimiz Nusret Bayraktar’a danıştım. Bana net bir şey söylemedikleri için aday adaylık başvurumu yaptım. Bu süreçte Reşat Kasap’ın ismi kamuoyunda duyulunca yeniden milletvekilimiz Nusret Bey'i aradım. Bana, 'Benim böyle bir şeyden haberim yok. Bakan Yazıcı ile milletvekilimiz Hasan Karal bu ismi Başbakan’ a götürdüler' dedi. Ben de 'Bu arkadaştan yana karar verilmişse ben aday olmadığımı açıklayayım, bu arkadaş da gelsin kamuoyu yoklamalarına katılsın, sonra sıkıntı yaşamasın' dedim. Ama öyle bir şey de olmadı. Milletvekilimiz Nusret Bayraktar sonra üzerine hiç elzem olmadığı halde Reşat Kasap’ı 'ben önerdim' dedi ve ismini aday olarak Başbakanımızdan 3 gün önce açıkladı.

"MİLLETVEKİLİMİZ İLE TARTIŞTIM"
Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın Beyoğlu Belediye Başkanlığı döneminde yardımcılığını yaptığını hatırlatan Bakırcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
Nusret bey benim başkanımken belediye adına riskli ve kanunsuz işler yaptım. Yapmamam gereken işleri de yaptım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve hazinenin yerine mafyanın elindeki otoparkı boşaltmak başkan yardımcısının görevi değildi, onu boşalttık. Tarihi eser bir binayı kurulun kararı olmadan yıkmak belediye başkan yardımcısının görevi değildi, onu yıktık. Bunu bildiği halde böyle bir şey yapmasına tepki gösterdim ve kendisi ile telefonda bir tartışmam oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanımızın Hayati Yazıcı’nın olduğu bir ortamda, 'Rize’nin en önemli sorunu çaydır, çayın da önemli sorunu kaçak çaydır. İnşallah Bakanımız bunu düzeltir' demiştim. Bundan dolayı bakanımızın bir rahatsızlığı olduğunu hissetmiştim.”

“MİLLETVEKİLİMİZ SAĞ, ÖLMEDİ ÖLSE DUYARDIK”
Rize Belediye Başkan adayı Reşat Kasap isminin Milletvekili Nusret Bayraktar tarafından verilip verilmediği konusunda kesin bilgi sahibi olup olmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Bakırcı, "Sanmıyorum ama bunu bana niye soruyorsunuz? Nusret bey geldiği zaman ona sorarsınız. Sağdır herhalde. Ölmedi, ölse duyardık" dedi.
Bilindiği gibi Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar geçtiğimiz günlerde Ankara'da beyin kanaması geçirmiş ve hastanede tedavi altına alınmıştı.

"SOKAKTA OLACAĞIM"
Başkan Bakırcı,Aday adayı olmayı düşünenlere başvuru yapmaması gerektiğinin söylenmesi siyaseten daha şık olurdu. 'Herkes oturduğu yerde otursun' diyebilirlerdi. 'Teşkilatın kararına teslim olunmalı' denilebilirdi. Ancak benim teşkilatlardan ve kamuoyundan önde çıkacağım kanaati olduğu için o söylenemedi. 30 Mart’ta siyaseten bitmiş eski bir başkan olmak vardı. Bu yaşananlardan sonra takvim tersine döndü ve siyaseten değeri artan bir eski başkan oldum. Gelen arkadaşımıza başarılar diliyorum. Partimin emrinde ve gösterilen adayın yanındayım. 30 Mart tarihine kadar yapmam gereken doğruları yapacağım. Seçimden sonra da, 'aksi belediye başkanı' olarak hatırlansam da sokakta beni herkes görecektir” diyerek sözlerini noktaladı.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 10 Yorum

ardeşen
hırsıza oy verip ahiretteki hesaba ortak olmayın
meral
kanunsuz işler yapın yiyin icin zaten millet hesap soramıyor kim bugüne kadar hesap sorduki afiyet olsun millet vekili belediye başkanı servetleri onun bunun üzerinde haddi hesabı yok sorsanız bir vekile size edepsiz hayasız derler başka izahı varmı yiyin yiyin
murteza
sayın başkan yapmışsın işte bir dönem belediye başkanlığı, yeter
akp lı
sayın basbakan yolunda gıtmezsen hemen fıslenırsın sayın baskan bılmıyormusun bunun burası tayıp erdogan sayın baskan hemserıy mıs tostum nus bılmez akp ye yamıklık yapanı sılerız sayın bakanım arıcı gozuyun onune al hemen sesını kesı verdı
cCc bozkurtlar
sayın başkan herşey koltuk değildir sen başbakanının söylediği bir söz var hala kavrayamadıysan yazık sana adam sana göre politika yapmıyor adamın politikasında sen harcanabilir bir piyonsun sana bir tek söz söyleriz eğerki akp yi silmek istiyorsan gerçege çalış
hulusi
esasında hayat okadar güzelki sadece cirkinlik insanların doyum suzlugunda milletin herşeyi hortumlanıyor ve bunun tamamı bürokraside siyasette yapılıyor millet olarak hesap soramıyoruz bir vatandaş derdini bile anlatamıyor milletin vekiline acaba niye secildilerki
dilara
bu güne kadar yolsuzluk yapmayan birtane hükümet birtane iktidar varmı hepsi aynı al birini vur öbürüne bu milletin hakkı nı cehennemde öderler zebaniler hesap alır canınızı sıkmayın
Yunus Emre
keşke melih gökçeği aday göstermeselerdi
hüloooooğğğğğ
başkana helal olsun partisine yakışır hareketler yapmış.
ahmet şener
başkanım size de bu yakışır.yeni hayatınızda başarılar dilerim.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör