ANAR 2019 YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARINI AÇIKLANDI

ANAR 2019 yerel seçim anket sonuçlarını açıklandı
Tarih:
19 Ocak 2019
Okunma:
90899

ANAR Araştırma Genel Müdürü İbrahim Uslu, AKP'nin oylarının yüzde 39-40 bandına düştüğünü, CHP'nin 24 Haziran'da kaybettiği oyları yeniden topladığını belirtiyor.

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan ANAR Araştırma Genel Müdürü İbrahim Uslu, İstanbul'daki yarışta MHP seçmeninin Yıldırım'a TBMM Başkanlığı'ndan istifa etmemesi nedeniyle temkinli yaklaşabileceğini ifade etti.


Seçim anketi sonuçları 2019

Yerel seçimlere sayılı günler kala, iddiası olan partiler adaylarını birer birer açıklarken, kamuoyu araştırma şirketleri de çalışmalarına hız verdi.

'KARARSIZ SEÇMEN ORANI YÜZDE 30'

Henüz seçim atmosferine tam olarak girilmediğini ifade eden Uslu, Türkiye genelinde yüzde 30 oranında kararsız seçmen bulunduğunu ifade ederken, "Ortada bir aday var ama kampanyası başlamıyor, performansını henüz görmemiş. Bir çok aday bir çok seçmen için henüz kara kutu.  Öyle olunca kararsızlar artıyor" ifadelerini kullandı.

'SANDIĞA GİTMEME ORANI YÜKSEK OLABİLİR'

AKP ile MHP'nin ve CHP ile İYİ Parti'nin bir çok ilde yaptıkları işbirliğinin ilk kez görüldüğüne işaret eden Uslu, 31 Mart 2019'daki seçimde sandığa gitmeme oranının da yüksek olabileceğini kaydetti.


Seçim anketi sonuçları

'SONUÇ VEREBİLECEK MİYİZ EMİN DEĞİLİM'

"Yerel seçimlerle ilgili tahmin için biraz daha beklemek gerekiyor. Bu kez Türkiye genelinde sonuç verebilecek miyiz ondan bile emin değilim." diyen Uslu, bu pazar genel seçim olsa seçmenin yöneliminin ne olacağına ilişkin yaptıkları araştırmanın sonuçlarını paylaştı.


Seçim anketi sonuçları

AKP'DE DÜŞÜŞ

Türkiye genelinde yapılan araştırmada AK Parti'nin oylarının 24 Haziran 2018'deki seçimlere göre bir kaç puanlık düşüş yaşadığını ifade eden Uslu, iktidar partisinin yüzde 39-40 civarında oy almasını öngördüklerini, MHP'nin ise 24 Haziran'la aynı oranda olduğunu belirtti.

'CHP KAYBETTİĞİ OYLARI TOPLADI'

İYİ Parti'nin yüzde 10'luk oyunu koruduğunu ifade eden Uslu, CHP'nin 24 Haziran'da kaybettiği oyları yeniden topladığını ve yüzde 25 bandına geri döndüğünü söylerken, HDP'nin ise yüzde 11-12 seviyesinde olduğunu belirtti.


Seçim anketi sonuçları 2019

'YILDIRIM'IN İSTİFA ETMEMESİ MHP SEÇMENİNDE SORU İŞARETİ YARATIYOR OLABİLİR'

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki yarışta CHP seçmeninin İmamoğlu'na oy vermekten kaçınmayacağını ancak İYİ Parti seçmeninin temkinli yaklaştığını ifade eden Uslu, Binali Yıldırım'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevinden istifa etmemesinin MHP seçmeninde soru işareti yaratabileceğine değindi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 13 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Sedat Tunçer
EYT YASASINI ÇIKARMAZSA AKP VE CUMHUR İTTİFAKINA OY YOK
Çare Ekrem İmamoğlu
Oylar Chp İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu
özgür
Dikkatinizi çekerim bu anketi şirketi akp ye yakın bir şirket...
Asil
Seçimler yerel beklentiler genel herkese hayırlı işler
Erdal
EYT olmadan asla ittifaka oy yok
Cck
MHP EYT SÖZÜNÜ TUTMADI BİRDE ÇEKİMSER KALARAK ENGELLEDİ AKP DEN ZATEN EYT Yİ BEKLEMİYORDUK BU İKİ PARTİDE OY BEKLEMESİN......
Kralgokben
Hiç merak edilmesin,Akp yine kazanır.Bizde böyle kafa varken.
Rambo
Buyuksehir ler multeci yuvasi olmus ,issiz cogaliyor,eyt liler buyuksehirlerde yasiyor ,bunlarin tepkisi akp ye felc indirir ,yuzde 30 kararsiz degil beklenti icereisinde olabilir.
Şentürk arslan
Bir emeklilik yaşatakılan olarak oykulanmıyacam 80 oy potansiyemvar hiç birine de kulandırmıyacam yalancı bir pilitikavar hiçbirinide inanmıyorum hakyeniyor kendi yandaşlarına destekliyorlar herzaman zenginden yana fakir fukaradan yanadeğiler ozaman fakirden oybeklemesinler zenginlerversin hakımı helal etmiyorum oyda kulanmiyacam hiç bir akrabalara da kulandırmıyacam daima zam
MAHMUTMUTLU
BENCE BAŞKAN RECEP TAYİP ERDOĞAN İNTİBAKI VERMEZSE SEÇİMDE İŞİ ZOR EMEKLİNİN GÖZÜ MECLİSTEN ÇIKACAK 2OOO SONRASI EMEKLİLER İÇİN İNTİBAK BENCE VERMELERİ LAZIM AKP İKTİDAR PARTİSİ OY ALMAK İSTİYORSA İNTİBAKI VERECEK VERKİ EMEKLİ RAHAT NEFES ALSIN TEŞEKKÚRLER
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör